UA | RU
08 травня 2020, 15:54 25

В Україні розпочали реструктуризацію підприємств "Укроборонпрому"

28 підприємств концерну "Укроборонпром" передадуть у підпорядкування інших державних органів
28 підприємств концерну "Укроборонпром" передадуть у підпорядкування інших державних органів

У ДК "Укроборонпром" розпочали процес реструктуризації оборонних підприємств, що перебувають в управлінні Концерну. Йдеться про підприємства, які за підсумками аналізу будуть реорганізовані або передані в управління іншим органам державної влади

Про реструктуризацію повідомляє пресслужба концерну, пише Regionews.

Таке рішення в Концерні ухвалили за результатами тріаж-аналізу, затвердженого наглядовою радою Укроборонпрому, розповів заступник генерального директора з питань трансформації УОП Роман Бондар.

Тріаж-аналіз – це комплексна оцінка 137 підприємств Концерну за 9 параметрами. Аналіз показав реальний стан підприємств оборонної галузі. Дозволив нам виокремити життєздатні та визначитися із пріоритетністю реорганізації тих, що є проблемними", – сказав Роман Бондар.

За результатами аналізу в Укроборонпромі створили 3 умовні групи компаній: для розвитку, оздоровлення та перепідпорядкування.

До групи розвитку включені 38 підприємств із сукупним чистим доходом 35 млрд. грн. чи 88% доходу Концерну. Підприємства цієї групи увійдуть у 6 галузевих бізнес-одиниць: ракетобудівну, авіаційну, авіаремонтну, бронетанкову, радарних та морських систем.

В групу реструктуризації включені 50 підприємств із сукупним чистим доходом 4,9 млрд. грн. чи 12% від всіх доходів Концерну. Підприємства цієї групи у Концерні планують фінансово оздоровлювати та реорганізовувати.

У групу перепідпорядкування внесли 28 підприємств із сукупним чистим доходом 29 млн. грн, на яких працюють всього 253 працівника. Підприємства цієї групи втратили своє значення для обороноздатності країни, не ведуть економічної активності, давно не виконують державного оборонного замовлення, нічого не виробляють і тим більше, не експортують. Вони будуть передані до Фонду державного майна України чи інших державних органів.

Зокрема, ми вже передали пакети документів 21 "мертвого” підприємства до Фонду держмайна, де вони мають отримати "друге життя”. Два підприємства будуть передані до Державного космічного агентства, 5 – на ліквідацію", - повідомив Бондар.

У Концерні є також 21 підприємство, що залишилися на окупованих територіях. На думку Укроборонпрому, вони можуть бути підпорядковані профільному міністерству, однак, для цього потрібна певна законодавча база, якої наразі немає.

Читайте також: Карантин: 17 підприємств "Укроборонпрому" перевели у режим простою

"Укроборонпром" відкриває конструкторську документацію для виготовлення апаратів ШВЛ

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews