UA | RU
07 квітня 2020, 16:50

Ніхто у світі не хоче втрачати гроші: за першої ж нагоди всіх відправлять працювати

Останнім часом інформаційний простір переповнився різними "шумами" на тему карантину
Останнім часом інформаційний простір переповнився різними "шумами" на тему карантину
Фото: flickr

Хтось розвиває конспірологію довкола різних тез від "вигаданого коронавірусу" до "всесвітньої змови зі встановлення диктатури".

Як правило, лейтмотивом тут слідує критика впроваджених в Україні карантинних заходів як "непродуманих" та "занадто жорстких".

Насправді, ніхто поки не знає, чи вважати карантинні заходи у тій або іншій країні "жорсткими" або "м'якими", бо історія ще не завершилася, і позитивних прикладів успішного завершення боротьби з вірусом ще немає, а даних про його поширення - занадто мало. Тому "успішні" приклади вчора буквально на очах перетворюються на "неуспішні".

Фактом є те, що заходи, які впроваджуються Україною - близькі до "медіани" заходів, які впроваджуються у світі. Звісно, на це можна відповісти щось у дусі "не можна стрибати за усіма у прірву" і т.д., але так само очевидно, що і ставити на собі експеримент - теж не найкращий варіант.

При цьому, порівнюючи себе з іншими, ми не повинні забувати, що будь-які карантинні заходи спрямовані на одне - зменшення соціальних контактів і, отже, поширення хвороби. В окремих суспільствах для цього є кращі умови, в інших - гірші. У нас, загалом, не найкращі. Скученість у великих містах - значна. Культурні моделі поведінки не дуже сприяють самоізоляції. А рівень законослухняності - низький.

Найбільш одіозні заборони у нас викликають обурення. Наприклад, майже кожен висловився про закриття парків та про носіння пов'язок. Що і на свіжому повітрі гуляти треба, і заразитися на вулиці не можна... Воно-то так. Теоертично. А практично я сам усе бачив. Наші громадни в принципі не готові дотримуватися обмежень щодо особистого простору, ну і результати такі, як ми бачимо. Хтось "не може" зупинити свої "спортивні тренування" на Гідропарку, що готовий до бойових дій. Хтось тиняється по місту.

Ну і про "диктатуру". Якщо це так, то це найсмішніший спосіб встановлення диктатури - через видання приписів, яких дотримуються через раз.

Що ми маємо насправді. Велика кількість людей замикається у власних оселях, що не робить їх щасливими. Обмеження можливостей для заробітку і доходи, що падають, не роблять їх "щасливішими". При цьому, у них з'являється багато вільного часу, який можна присвятити вишуковуванню та поширенню конспірології та роздуванню ненависті до владних рішень. Більше того, оскільки це стосується повсякденної рутини майже кожного, то "політизуються" усі. Навіть ті, кого політичні проблеми не цікавили взагалі. Ясно, що нічого доброго це все урядам по всьому світу не принесе. Саме на уряди, а не на вірус буде спрямоване соціальне невдоволення. Тож єдине пояснення впровадження непопулярних заходів, які ще й принесуть величезні втрати - ніхто у світі просто не знає що робити і нічого кращого запропонувати просто не може.

Ну і так само очевидно, що за будь-якої нагоди карантин послаблюватимуть. У першу чергу - у напрямку відновлення економіки. Ніхто у світі не хоче втрачати гроші. Це єдина аксіома. За першої ж нагоди усіх, кого зможуть відправити працювати, відправлять, якщо буде бодай якійсь натяк на позитивну динаміку. І тут Україна теж не буде виділятися на тлі інших країн.

 
Підписуйтесь на RegioNews
23 листопада 2024
Що не так із Планом стійкості від Зеленського
На тисячний день повномасштабної війни з Росією президент України Володимир Зеленський виголосив у Верховній Раді План стійкості. План охоплює фактично всі сфери життя держави та суспільства, формулює...
22 листопада 2024
Кількість українців, готових погоджуватися на "поганий мир", збільшується — соціолог
Які проблеми сьогодення найбільше турбують українців, на які сценарії закінчення війни готові більшість громадян, чи вбачають жителі країни демографічну кризу та чи впливає на бажання перемогти відклю...
21 листопада 2024
Снігова фортеця: чим може здивувати Піп Іван – найпопулярніша гора України
Гора Піп Іван дуже добре відома багатьом українцям. Це – перше місце в країні, де ще наприкінці вересня починає випадати сніг, який перетворює саму гору й дослідну станцію на ній на надзвичайної краси...
15 листопада 2024
Тіньове життя нового голови Закарпаття Мирослава Білецького: рекет, мільйонні підряди та син у ТЦК
Офіційна біографія новопризначеного голови Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослава Білецького представляє українського чиновника нового типу – ефективного, порядного, патріотичного, ...
На Рівненщині 13-річного хлопчика засипало піском на сміттєзвалищі, він загинув
24 листопада 2024, 14:54
Дипломат розповів про рішення Туреччини, яке врятувало Одесу та Миколаїв від російської окупації
24 листопада 2024, 14:16
У Мостиськах на Львівщині у дворі будинку підірвали гранату
24 листопада 2024, 13:42
Веніславський виступив проти розформування ТЦК та навів аргументи
24 листопада 2024, 13:14
На вокзалі у Львові сталася стрілянина
24 листопада 2024, 12:34
Правоохоронці ведуть розслідування щодо чоловіка керівниці Хмельницької МСЕК Крупи, — ЗМІ
24 листопада 2024, 12:19
Чоловіка, який застрелив людину у столичному готелі, затримали
24 листопада 2024, 11:33
Нічна атака дронів: на Київщині зафіксовано падіння уламків
24 листопада 2024, 11:19
Понад 100 тисяч людей у Кривому Розі залишаються без опалення: проблеми пов'язують з мобілізацією
24 листопада 2024, 10:57
Внаслідок стрілянини в одному з київських готелів загинула людина
24 листопада 2024, 10:19