Об'єднання української літератури із зарубіжною - це курс на русифікацію
Міносвіти пропонує об'єднати в один предмет українську літературу з зарубіжною
Міносвіти пропонує об'єднати в один предмет українську літературу з зарубіжною
Фактично ці зміни - це СКАСУВАННЯ предмету українська література. І фактично - це курс на русифікацію.
Цією справою має зайнятися РНБО, вважає українська літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Національного університету "Києво-Могилянська академія" Віра Агеєва.
На офіційному сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено проєкт "Державного стандарту базової середньої освіти". Автори документу пропонують "об’єднати українську мову, українську та зарубіжну літератури" в "інтегрований предмет" "українська мова".
На її думку, подібна пропозиція становить загрозу державній безпеці України й "цією дивною й небезпечною справою мусила б негайно зайнятися РНБО".
"Але з огляду на складну ситуацію в країні спробуємо здолати проблему без її втручання. Я не жартую, бо йдеться не більше й не менше, як про зазіхання на найважливіші базові засади національно-культурної ідентичності, а відтак про серйозні втрати в гібридній війні, яка вже стільки триває", - наголосила Агеєва.
За словами науковиці, вилучити зі шкільної програми українську літературу - це найпевніший спосіб позбавити національно-культурної ідентичності.
"Чи автори проєкту "Державного стандарту базової середньої освіти ставлять перед собою якраз це завдання? Коли так, то вони все зробили бездоганно правильно! Кілька років не вчити Григорія Сковороду, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку - і їхні портрети зостануться лише такими собі милими зображеннями на наших чи не найлітературніших у світі грошах. Більше ми нічого про них не знатимемо. Вигнати зі шкіл учителів української словесності - і справді невдовзі стане байдуже, під яким пам’ятником призначати побачення", - додала Агеєва.
Також подібне нововведення потягне за собою зменшення кількості вчителів-філологів у школах і, як звертає увагу професорка, неминуче послабить історичну пам'ять та національну свідомість українців.
"Російський президент Путін останнім часом дуже перейнявся українською минувшиною. Зокрема, пам’ятаємо, заявив, ніби українців вигадав чи то Потоцький, чи то австрійський генштаб під час Першої світової. Хто б міг подумати, що вигадана при початку ХХ століття "австрійська інтрига" знов послужить великодержавній імперській пропаганді?! Так от, коли не вивчати нашу багатющу барокову спадщину, коли не мати уявлення, що там писав Сковорода й Котляревський, кому присвячував свої вірші гетьман і поет Мазепа, – то й заперечити видатну роль Потоцькогого як фокусника, котрий дістав з чарівного капелюха Україну, буде ніяк. Вигадали австрійські генерали, та й по всьому. Коли ми не знаємо свого письменства (може, у нас його й зовсім не було?), то чим же ми відрізняємося від інших народів? Чому не хочемо стати федеральним округом сусідньої держави? Навіть у найгірші десятиліття сталінського великого терору українську літературу скорочували, марґіналізували в шкільних програмах, але вилучити зовсім не зважилися", - пояснила Агеєва.
Постане також загроза русифікації, сказала вона.
"Окрім того, варто звернути увагу, що диявол, як здебільш, ховається в деталях; от і ці години можуть ще розподілятися на вивчення мов національних меншин, і тоді вийде, що й російських класиків, - а про них відповідна меншина точно не забуде! - вивчатимуть у курсі української мови. Пушкін на уроках української мови - це ж найкрутішим чорносотенцям і не снилося аж таке досягнення!", - зазначила професорка.
Безпосередньо текст проєкту "Державного стандарту базової середньої освіти" можна завантажити за цим посиланням.
Плюс 311: В Україні зафіксовано 2203 випадки COVID-19
Всі новини »
10 квітня 2020, 09:47
До Росії не екстрадували члена ісламської партії, який фігурує в базі даних Інтерполу
09 квітня 2020, 17:50
Кількість хворих коронавірусом українців зросла до 1892
09 квітня 2020, 09:36
11 грудня 2024
"Втомлені" мости Києва: чи загрожує столиці транспортний колапс між двома берегами Дніпра
1 грудня 2024 року у Києві нарешті відкрили для руху приватного транспорту Подільський міст, що з’єднує два береги Дніпра. На цю подію містяни очікували кілька десятків років, а сам міст вже давно отр...
09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
На Київщині чоловік протягом восьми років ґвалтував свою доньку: його засудили до довічного
14 грудня 2024, 00:19
"Сталевий Кордон" показав, як вночі полює на російських окупантів на Сумщині
13 грудня 2024, 22:35
Вивозили 20 тонн щомісяця: на Львівщині посадовці крали пальне з військової частини
13 грудня 2024, 21:50
У Запоріжжі на вихідні перекриють Дніпровську ГЕС
13 грудня 2024, 21:20
Міноборони спрямувало додаткові 1,1 млрд грн на закупівлю безпілотників для Сил оборони
13 грудня 2024, 20:42
Затримали на вулиці з пральною машиною: в Умані чоловік обікрав дім військового
13 грудня 2024, 20:06
Стало відомо, на що українці витрачають "тисячу Зеленського"
13 грудня 2024, 19:30
СБУ закликає молодь "спалити" ФСБшників, які вербують українців
13 грудня 2024, 18:55
У Києві чоловік пограбував 6-річну дівчинку
13 грудня 2024, 18:46
Відключення світла 14 грудня: графіки діятимуть майже всю добу
13 грудня 2024, 18:14
10 травня 2024
У прокуратурі показали відео наслідків нічного удару по Харкову, зняте дроном
20 березня 2024
Росіяни нищать Велику Писарівку на Сумщині: моторошні кадри руйнувань
09 березня 2024
Прикордонники на лівому березі Херсонщини знищили гаубицю і склад боєприпасів ворога
"Втомлені" мости Києва: чи загрожує столиці транспортний колапс між двома берегами Дніпра
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?