UA | RU
10 січня 2023, 17:55

Ліміти перевищені: енергетики розповіли про ситуацію зі світлом

У багатьох областях ліміти споживання електроенергії вже перевищені, тому застосовуються аварійні відключення. Споживання електроенергії підвищилось через низьку температуру, посилену сильним вітром у більшості регіонів. Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію
У багатьох областях ліміти споживання електроенергії вже перевищені, тому застосовуються аварійні відключення. Споживання електроенергії підвищилось через низьку температуру, посилену сильним вітром у більшості регіонів. Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію
Фото: із відкритих джерел

Як повідомляє пресслужба Укренерго, у прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається особливо складною, пише RegioNews.

Згідно зі щоденним оновленням компанії в соцмережах, також зросло споживання промисловістю та бізнесом, звичне для робочого дня.

"Укренерго" зазначило, що внаслідок цих факторів зріс дефіцит потужності, зокрема й уночі.

"Для забезпечення балансу в енергосистемі до областей доведено ліміти споживання, що діють протягом усієї доби – з 00:00 до 24:00", – зазначено в повідомленні НЕК.

Як повідомлялося, у понеділок ліміти не діяли в перші чотири години доби, в неділю – в перші 9 годин.

При цьому в компанії зазначили, що в багатьох областях ліміти вже перевищено, тому для збереження стабільної роботи енергосистеми використовуються аварійні відключення.

Також в окремих регіонах через несприятливі метеоумови (поривчастий вітер) є пошкодження в мережах операторів системи розподілу, тривають ремонтні роботи, описала ситуацію "Укренерго".

У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж через високу активність бойових дій.

Крім того, росіяни обстріляли один з об'єктів генерації на півдні країни.

"Поки що енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, що виробляють електроенергію, серед яких і найпотужніша Запорізька АЕС", - заявили в "Укренерго".

В компанії звернулись до українців з проханням розумно споживайте електроенергію, користуватися енергоємними приладами почергово.

"Це дозволяє знизити навантаження на енергосистему та зменшити необхідність застосування обмежень", - додали в "Укренерго".

Енергетики почали частіше вимикати світло

У ДТЕК пояснили, що в останні дні дефіцит потужності в столиці та областях зріс, тому почали частіше вимикати світло.

Як пояснили в компанії, цьому сприяє низка факторів, а саме:

  • російські терористи продовжують атакувати об'єкти енергосистеми, що ще більше посилює дефіцит електроенергії;
  • морози посилюються і люди частіше використовують обігрівачі, через що сильно зростає навантаження на мережі;
  • промислові підприємства повернулись до роботи, це теж призвело до збільшення споживання електроенергії.

"Енергетики утримують ситуацію в рамках стабілізаційних графіків, але все частіше в так звані "негарантовані години" (світло-сірий колір на графіках) диспетчерам доводиться обмежувати електростачання для уникнення аварій, - йдеться в повідомленні.

Крім того, у Києві та області, а також в Одеській та Дніпровській областях були запроваджені погодинні відключення електроенергії.

Морозна погода підвищує рівень споживання електроенергії в країні, що провокує зростання дефіциту в енергосистемі.

Нагадаємо, раніше глава Національної енергетичної компанії "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що Україна має дефіцит трансформаторів радянського виробництва, без яких відновлення енергетичної інфраструктури країни не є можливим.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook