UA | RU
01 лютого 2021, 16:30

"Тепла ванна" для Філатова: мер Дніпра комфортно увійшов у свою повторну каденцію

Тотальна більшість у міськраді, «свої люди» у виконкомі та однопартієць-голова ОДА - що ще потрібно для єдиновладного керівництва містом-мільйонником
Тотальна більшість у міськраді, «свої люди» у виконкомі та однопартієць-голова ОДА - що ще потрібно для єдиновладного керівництва містом-мільйонником

Чинний градоначальник Дніпра Борис Філатов, перемігши у другому турі давнього політичного опонента Загіда Краснова, почав своє нинішнє мерство незрівнянно більш впевнено, ніж у 2015 році. Різниця, як зауважив кореспондент RegioNews, відчувалася вже на першому засіданні Дніпровського міськради.

Фанфари "тотальної більшості"

П'ять років тому у напівпорожній сесійній залі чулися крики "Ганьба!", і для отримання впевненої більшості тандему дніпровських друзів-"правителів" Філатову і Геннадію Корбану довелося неабияк потрудитися. Втім, у підсумку напередодні виборів-2020 вони мали впевнену промерську депутатську більшість. Але після недавнього філатівського вступу на другий термін ситуація в сесійній залі міськради Дніпра була дуже доброзичливою: "нового-старого" мера Дніпра вітали та вручали квіти, а схуднувший Філатов у звичній для себе хамовитій манері дав зрозуміти, "хто в домі господар", і порадив депутатам бути розсудливими і не ставити йому палиці в колеса.

За його словами, він отримав у нинішньому депутатському скликанні підтримку "тотальної більшості" і назвав цифру – "близько 47-48 депутатів". Очевидно, що розклад нинішньої промерської більшості в місцевій міськраді виглядає так: філатівська "Пропозиція" має 22 депутатів, "Європейська солідарність" - 7, ОПЗЖ - 13 (разом - 42 "багнети"). Ситуативно – "Блок Вілкула "Українська перспектива" (5). "Конструктивною опозицією", якщо можна її так назвати, стали дві фракції – "Громадська сила" Краснова з 8 мандатами та "Слуга народу" з 9 депутатами.

Січневе засідання міськради підтвердило тенденцію - менш як годину знадобилося депутатського корпусу, щоб проголосувати за три сотні питань. Наприклад, при обговоренні болісного як для пацієнтів, так і для медпрацівників питання об'єднання кількох міських лікарень виступив Юрій Скребець - соратник конкурента Філатова в першому турі виборів-2020 від "Слуги народу", головного лікаря обласної лікарні Сергія Риженка. За його словами, це може призвести до значного скорочення медперсоналу і відкриє можливість передачі будівель лікарень "приватникам". Проте "за" укрупнення лікарень проголосували 46 депутатів при необхідному мінімумі в 33.

У цілому перші засідання міськради показали досить лояльну позицію всіх фракцій до рішень, які виносяться на голосування. У рідкісних випадках представники "опозиції" утримувалися або голосували "проти".

У чому секрет комфорту

Варто нагадати, що ще в ході передвиборчих перегонів "секретом Полішинеля" була дружба місцевих осередків ОПЗЖ і "ЄС" з тандемом "Гени-Борі". Підтвердженням цьому став розподіл місць у постійних комісіях міськради. Так, голови та секретарі чотирьох самих "жирних" з них - бюджетної, земельної, ЖКГ та комунальної власності - представники ОПЗЖ і "Пропозиції". Таким чином продовжилася традиція минулої каденції мера Філатова, коли ці комісії очолюють лояльні до нього депутати.

Як завжди, показовим є склад "непрестижною" комісії з питань етики, материнства, дитинства та партнерських відносин. Туди "запхали" глав двох опозиційних фракцій - "Громадської сили" Загіда Краснова і "Слуги народу" Аліаду Maнсурову. І складається ця комісія виключно з представників цих нечисленних фракцій.

Досить цікавими виглядають спроби відбілитися в очах виборців представників непримиренних на загальнодержавному рівні, але цілком дружніх в стінах мерії Дніпра депутатів від "Євросолідарності" і ОПЗЖ. На січневій сесії міськради фракція "ЄС" вимагала підняти розміри субсидій на оплату комуналки і виступила проти постачання електроенергії з Білорусі. А фракція ОПЗЖ зажадала знизити тарифи на газ. Виглядало це як демонстрація того, що вони не голосують разом", а просто окремо захищають нагальні інтереси виборців.

Вперед до оптимізації

Вже в лютому може відбутися засідання міськради, на яке планують винести проєкт з оптимізації його структури. На сьогодні штат "міськрадівських" становить близько 2 тисяч осіб, плюс півсотні співробітників розформованих райрад. Разом - 2,5 тисячі. Подейкують, що під скорочення можуть потрапити до 400 людей. За офіційною версією, під час пандемії потрібно "затягнути пояси".

Проте не виключено, що під шумок підчистять структуру від незручних. Примітно, що в минулий свій мерський термін Філатов в рази збільшував штат деяких структурних підрозділів мерії, загальний штат якої у 2015 році ледве перевищував 600 осіб. Особливо розрослася в розмірах його пресслужба - пристрасть мера до піару "на широку ногу" відома всій країні.

А ось у лавах заступників дніпровського градоначальника перестановок не сталося - всі шестеро залишилися на своїх місцях, як і до виборів-2020. В основних департаментах - та ж ситуація. Ну і секретар міськради - все той же давній і відданий особисто Філатову Олександр Санжара. Що ж стосується "Блоку Вілкула", то його лідер, вчорашній філатівський опонент Олександр Вілкул надав перевагу кріслу обласного депутата, залишивши фракцію у Дніпровській міськраді на свою багаторічну і вірну соратницю Наталію Начар'ян. Вона - досвідчений політик і, в разі чого, зможе досягти будь-яких домовленостей.

У результаті в другій каденції на посаді мер Дніпра має лояльний депутатський корпус, зручних заступників і керівників підрозділів виконкому. Роботу з незадоволеними представниками громадськості взяв на себе Корбан, який ще навесні 2020 року очолив Громадську раду Дніпра. Крісло глави Дніпропетровської обладміністрації зайняв Валентин Резніченко - член партії "Пропозиція". Чим не "тепла ванна" для мера. Єдине, тепер не звалиш невдачі на "папєрєдників" і не спишеш провали на підступи опонентів.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 квітня 2025
Підручник історії з "автором"-журналістом. Нове слово в українській освіті чи деградація галузі?
Міністерство освіти при нинішньому очільнику не встигає вибиратися з одного скандалу в інший. Новим приводом поговорити став підручник з історії України для 11 класу
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
Росіяни обстріляли передмістя Херсона: загинули цивільні
20 квітня 2025, 19:10
Крим наш 2.0. Чому так активно почали говорити про визнання Криму російським
20 квітня 2025, 18:30
Зеленський: на Торецькому напрямку воїни ЗСУ потрапили в російську засідку, є загиблі
20 квітня 2025, 17:40
На Київщині через спалювання сухої трави згоріли свійські тварини
20 квітня 2025, 17:15
РФ влаштувала провокацію в Донецьку, щоб звинуватити Україну в порушенні перемир’я, — ЦПД
20 квітня 2025, 16:40
На Херсонщині мотоцикліст підірвався на міні
20 квітня 2025, 16:05
Визнання США територій України російськими, або про скриньку Пандори, що відкриває Трамп
20 квітня 2025, 15:35
На Київщині лунатимуть потужні вибухи: що відомо
20 квітня 2025, 15:00
На Донеччині росіяни вбили 2 та поранили 5 цивільних
20 квітня 2025, 14:41
Легковик зіткнувся з маршруткою: у смертельній ДТП на Вінниччині 3 людини загинули та 8 постраждали
20 квітня 2025, 14:19