UA | RU
Сергій Ясюкевич журналіст Херсон info@regionews.ua
21 квітня 2020, 12:00

Херсонщина: скандальний Великдень Мангера

У Херсонській області на Великдень проводились служби у 341 культовій споруді, заходи відвідали 5710 вірян. І це в умовах, коли через коронавірус закрили на святкові дні на карантин міста Олешки, Генічеськ та села Малі Копані і Ліві Солонці
У Херсонській області на Великдень проводились служби у 341 культовій споруді, заходи відвідали 5710 вірян. І це в умовах, коли через коронавірус закрили на святкові дні на карантин міста Олешки, Генічеськ та села Малі Копані і Ліві Солонці

Серед тих, хто прийшов на службу у Свято-Духовський кафедральний собор УПЦ (МП) – голова Херсонської облради Владислав Мангер. Це відразу привернуло увагу ЗМІ, адже, по - перше, він публічна особа, один з керівників області, а по - друге Мангер є фігурантом у справі про вбивство Катерини Гандзюк, і за кожним його кроком пильно стежать ЗМІ та однодумці загиблої херсонки.

Якщо зайти на офіційний сайт облради – там немає традиційного вітання з нагоди Великодня. Лише інформація про те, де можна переглянути онлайн-трансляцію Великодніх служб з картинкою "залишайся вдома". Таким чином, ні депутатський корпус, ні голова облради публічно зі сторінки офіційного сайту облради до мешканців області не звернулися з приводу відзначення Великодня в умовах карантину (на відміну від голови ОДА Юрія Гусєва). Є коротке привітання голови облради з його власної сторінки у Facebook, датоване 19 квітня і виставлене о 04.30.

Там ні слова про те, що варто залишилися вдома через карантин. Зате є побажання дива і справдження бажань, та слова про те, що справедливість сама собою не переможе. І не дивно.

Адже у ЗМІ з’явилась інформація, що голова обласної ради Владислав Мангер особисто побував на Великодній службі у Свято-Духовському кафедральному соборі. Також повідомляли про те, що там відбувся хресний хід і що спостерігалось скупчення людей. Пізніше поліція підтвердила, що під час хресної ходи правоохоронці помітили, що віряни починають скупчуватися. Поліцейські провели розмову з прихожанами та священнослужителями, після чого заходи продовжилися з дотриманням необхідної дистанції. Ця інформація зареєстрована в Корабельному відділенні поліції в журнал Єдиного обліку.

Чи перебував під час хресного ходу у храмі Мангер - інформації немає. Проте на сайті Першого регіонального з’явилося повідомлення про те, що Мангер звернувся до вірян саме зі Свято-Духівського кафедрального собору, де отримав благословення від Митрополита Херсонського і Таврійського Іонна, вмився Благодатним Вогнем та освятив великодній кошик. На відео голова облради (без маски) вітає зі святом з храму і звертається, треба зазначити, російською мовою.

Владислав Мангер у храмі, фото: firstregion.com.ua

Як пояснили у пресслужбі облради Укрінформу, голова облради справді був на службі на Великдень, бо відвідання храму він вважав для себе надважливим.

Треба зазначити, що у стінах облради від боротьби з коронавірусом публічно влада не відмовлялась. Навпаки - 8 квітня на позачерговій сесії прийняли програму протидії поширенню COVID-19 і акцентували увагу на її важливості.

При цьому навіть пішли на те, щоб під час сесії п’ять депутатів обласної ради голосували дистанційно у режимі онлайн, бо, як пояснив Мангер на сесії, прийняття програми є дуже важливою справою і не можна, щоб не вистачило голосів. Як виявилось пізніше, механізм такого голосування полягав у тому (про це написав депутат Юрій Ромаскевич), що у залі відбулося голосування чужими картками. І це також викликало багато запитань, бо, по-перше, не всім відсутнім на сесії такий варіант запропонували, а, по-друге, настільки це законно (навіть за умови прийнятих змін до регламенту роботи в умовах карантину, які передбачали можливість проведення голосування шляхом підняття рук, перекличкою або іншим способом, що забезпечує фіксацію волевиявлення кожного депутата).

Отже, публічно Владислав Мангер - "за" виділення коштів на боротьбу з коронавірусом. І в той самий час він проігнорував заклики МОЗ провести Великдень вдома і особисто відвідав службу у храмі.

Чи мав він на це право як посадова особа?

Дементій Білий, політолог

Так, це сумнівний з точки зору відповідальності крок – з огляду на ситуацію з карантином і те, що Мангер -високопосадовець, який має поводитися відповідно до того, що декларує на сесіях, які рішення приймає депутатський корпус.

Що стосується того, що це храм УПЦ (МП), то Мангер завжди ходив в ту церкву, наскільки я пам'ятаю. Зрозуміло, що будь-які публічні дії політика й ним самим, і його виборцями у демократичному суспільстві розглядаються крізь призму виборів. Проте я не вважаю, що це якісь спеціальний піар під місцеві вибори, у яких, ймовірно, голова облради може взяти участь. Наприклад, вступивши у боротьбу за крісло мера Херсона.

Але все ж це, як на мене, публічна декларація. Я вважаю, що в даному випадку це яскравий публічний жест "я не боюся". Особливо, мабуть, важливий для Мангера з огляду на розслідування справи Гандзюк.

Володимир Молчанов, політолог

З боку голови облради це таке демонстративне ігнорування і заперечення розумних протиепідемічних заходів, поганий приклад для всіх. Як на мене, це недостойна поведінка. Мало того, що він пішов на службу, кажуть, що був там ще й без маски. Що стосується належності храму УПЦ (МП), то він справді є парафіянином саме цієї церкви і, за моєю інформацією, схвально ставиться до так званого "політичного православ’я".

Також можна припустити, що оскільки у нього не склалося з "Батьківщиною", він програв остаточно політичну боротьбу Юрію Одарченку (екснардеп, ексголова Херсонської ОДА Юрій Одарченко, який очолює обласну організацію "Батьківщини" – авт.), то Мангер шукає собі новий політичний проєкт і такий піар серед певної цільової аудиторію йому потрібен. Не виключаю, що це може бути, наприклад, партія Шарія, яка за останніми опитуваннями, має співмірний з "Батьківщиною" рейтинг у Херсоні.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 травня 2025
"Воджу їжу під обстрілами". Як керівники сіл ризикують життям заради земляків
Умови життя в багатьох прифронтових населених пунктах близькі до виживання. В результаті представникам місцевої влади доводиться постійно вирішувати критично важливі питання, а часом і ризикувати влас...
01 травня 2025
Довгоочікувана угода про копалини: що підписала Україна, навіщо це Трампу і як вона вплине на війну
Україна і Сполучені Штати Америки врешті-решт дійшли до точки підписання, але – підписання чого? І чим це обернеться для нашої економіки та національної безпеки
30 квітня 2025
"Римські канікули" Трампа: чого чекати Україні від зміни риторики президента США
Зустріч лідерів Сполучених Штатів Америки та України під час візиту до Ватикану шокувала російських пропагандистів, але чи піде вона на користь нашій державі
24 квітня 2025
Великоднє перемир'я Путіна. Чи було воно взагалі і навіщо Кремль його оголошував
Російський окупаційний режим продовжує гратися з президентом США, як кіт із мишкою. І, здається, досягає на цьому напрямку певних тактичних успіхів
Хотіли подарунок - стали жертвами шахрая: іноземець з Полтавщини обманув жінок на понад 600 тисяч
12 травня 2025, 18:32
На Черкащині судитимуть "волонтерів", які торгували гуманітарною допомогою
12 травня 2025, 17:55
На Львівщині загорівся житловий будинок: загинула людина
12 травня 2025, 17:28
Хотів орендувати житло: у Запорізькій області переселенця обманув на гроші квартирний аферист
12 травня 2025, 16:56
На Черкащині жінка вдарила чоловіка ножем, бо він не оцінив її кулінарні здібності
12 травня 2025, 16:38
Правоохоронець з Буковини організував схему незаконного переправлення чоловіків за кордон
12 травня 2025, 16:20
На Одещині поліцейські розшукують двох неповнолітніх хлопців
12 травня 2025, 16:09
У Тернополі няня ображала 2-річну дитину: що їй загрожує
12 травня 2025, 15:56
У НСЗУ розповіли, скільки українців страждають на психічні розлади
12 травня 2025, 15:54
На Закарпатті служителі московського патріархату за 10 000 доларів намагались переправити "клієнта" до Румунії
12 травня 2025, 15:46