UA | RU
20 лютого 2023, 16:46

ДБР викрило закарпатських митників на незаконному ввезенні елітної електроніки

Фото: Facebook

Працівники ДБР повідомили про підозру закарпатським митникам, які сприяли незаконному ввезенню в Україну елітної електроніки

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу Державного бюро розслідувань.

"Повідомили про підозру заступнику начальника митного поста "Лужанка" та головному державному інспектору цього ж митного поста, які сприяли незаконному ввезенню до України вантажівки зі смартфонами, планшетами та ноутбуками без сплати митних платежів", - розповіли в бюро.

Влітку 2022 року з Угорщини до України через пункт пропуску "Лужанка", що на Закарпатті, заїхала вантажівка з електронікою. Працівники митниці пропустили авто через так званий "зелений коридор" та засвідчили відсутність товару, який підлягає декларуванню та сплаті митних платежів.

Проте, безпосередньо після виїзду з пункту пропуску, вантажівку зупинили правоохоронці й виявили в ній електронну техніку відомої американської марки, а саме телефони, ноутбуки, смартгодинники попередньою вартістю понад 112 млн гривень.

Заступнику начальника митного поста повідомлено про підозру у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України), головному державному інспектору митного поста повідомлено про підозру у зловживанні владою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років.

Раніше повідомлялось, що СБУ й ДБР розпочали масштабну спецоперацію під час якої проводять спільні обшуки по всій вертикалі митниці. Були встановлені близько 50 суб’єктів господарської діяльності, які допомагали митникам реалізовувати тіньові схеми. Наразі їх діяльність було заблоковано.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10
Не врахували допомогу й завищили собівартість: прокуратура Вінниці повернула до бюджету 4,1 млн грн
04 грудня 2025, 21:00