UA | RU
02 травня 2025, 13:58

В Україні зниклими безвісти вважаються понад 70 тисяч осіб

ілюстративне фото: з відкритих джерел

Станом на початок травня в Україні у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, перебуває понад 70 тисяч осіб

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів Уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов, передає RegioNews.

За його словами, йдеться не лише про військовослужбовців, а й про цивільних осіб, громадян інших держав та осіб без громадянства, які перебували на території України на законних підставах. Серед загальної кількості зниклих — 2740 дітей.

"Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, формується з тієї інформації, яка спочатку надходить до нас із поліції. Обов'язковою умовою є те, що особа має бути оголошеною в розшук – тобто, обов'язково має бути подана відповідна заява до Національної поліції", – пояснив Добросердов.

Він також зазначив, що лише два тижні тому у реєстрі було близько 63 тисяч зниклих безвісти, тож ситуація має тенденцію до зростання.

Уповноважений наголосив, що є непоодинокі випадки, коли з родинами зниклих зв'язуються шахраї і користуються тим, що родина готова на все, аби здобути хоч якусь інформацію по зниклому безвісти.

Нагадаємо, у руслі річки Прут, неподалік села Остриця Магальської територіальної громади, було знайдено тіло 13-річної мешканки села Чагор, яка зникла 11 квітня. Дитину розшукували майже три тижні.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
Міського голову Світловодська поновили на посаді, але його вже мобілізували
12 лютого 2026, 13:24
Скандал на Прикарпатті: поліцейський обманом привласнив 2,7 млн грн родини загиблої захисниці
12 лютого 2026, 13:08
Виплати за мертвих: в Україні викрили командирів, які "заробили" мільйони
12 лютого 2026, 12:55
На Сумщині розшукали чоловіка, який місяць ґвалтував 13-річну дівчинку та переховувався від суду
12 лютого 2026, 12:49
5 тисяч "зеленими" за інвалідність: на Харківщині викрили лікарку на хабарях
12 лютого 2026, 12:45
Під Гуляйполем офіцер РФ наказав розстрілювати українських військовополонених
12 лютого 2026, 12:27
Велика Британія посилює підтримку Києва: півмільярда фунтів на ППО
12 лютого 2026, 12:05
Масове недомагання у Раді: депутати скаржаться на високу температуру та розлади
12 лютого 2026, 11:40
Музикант і військовий Юрій Журавель пережив обширний інфаркт
12 лютого 2026, 11:28
У Києві затримали колишнього лікаря, який вимагав $6 тиc. у ветерана ЗСУ
12 лютого 2026, 11:26