UA | RU
06 квітня 2024, 16:18

Дружина міністра фінансів, який закликав українців не купувати у війну автівки, отримала право користування MINI Cooper

фото: mof.gov.ua

З декларації міністра фінансів Сергія Марченка, який закликав українців не купувати автомобілі під час війни, стало відомо, що його дружина з початку минулого року користується MINI Cooper

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на "Антикор”.

Марина Марченко в 2023 році отримала право користування 2-річним автомобілем MINI Cooper SE – британсько-німецькою марки малогабаритних потужних автівок преміум-класу, вироблених концерном BMW. Середня вартість такої іномарки 2021 року випуску наразі знаходиться в районі 28 тис. доларів, або 1,1 млн грн.

Нагадаємо, 18 грудня 2023 року чиновник заявив, що всім українцям потрібно "перейти на військові рейки", обмежити своє споживання та перестати купувати "дорогі телефони та автомобілі". Заявляв тоді, що "на жаль, поки що живемо в досить специфічній реальності".

Все це міністр фінансів говорив уже після того, як його дружина Марина отримала в січні 2023 року у користування MINI Cooper SE.

Марина Марченко у 2023 році отримала у ТОВ "Ісіда-IVF" зарплату на загальну суму 605 тис. грн – це медичний заклад. Вона також зареєстрована як фізособа-підприємець і заробила на своєму бізнесі за минулий рік 1,97 млн грн. Загальний дохід – 2,6 млн грн.

Це більше за міністерську зарплату, яку Сергій Марченко задекларував у розмірі 1,1 млн грн (93,5 тис. грн/міс.). Також 43-річний чиновник прозвітував про отримання пенсії на 64,5 тис. грн.

MINI Cooper SE – не єдина автівка в сім’ї. Ще на Сергія Марченка оформлено (право власності) автомобіль Audi A6 2017 року випуску, який міністр придбав у 2019 році, як заявлено у декларації, за 1,5 млн грн.

Також у сім’ї міністра дві квартири в Києві (84,6 кв.м. та 40,3 кв.м.) та ще одну (88,3 кв.м.) подружжя взяло в оренду в січні 2023 року. Усі грошові активи у пари записані на Марину Марченко — 68 тис. грн на рахунках ("ПриватБанк" та "Сенс Банк") та $10 тис. готівкою.

Нагадаємо, раніше повідомляломя, що українські міністри, згідно з інформацією поданих електронних декларацій, заробили за 2023 рік близько 23 мільйонів гривень. Лідером за розміром зарплати був міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
29 грудня 2025
Рік жили без світла: як українці адаптуються до життя на прифронтових територіях
Тривалі відключення електроенергії, проблеми з теплом, водою та зв'язком. Для багатьох жителів України це стало звичним явищем в нинішньому опалювальному сезоні. І з настанням морозів становище може п...
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
"Працівник банку" ошукав жінку з Тернопільщини на понад 122 тис. грн
30 грудня 2025, 08:16
На Херсонщині через обстріли загинули дві людини, ще дві – поранені
30 грудня 2025, 08:05
Кульмінація і криза переговорного процесу
30 грудня 2025, 07:57
Смертельна ДТП з маршруткою на Київщині: кількість жертв та постраждалих збільшилась
30 грудня 2025, 07:48
Сирський: Чисельність ЗСУ за мирним планом достатня для відсічі агресії
30 грудня 2025, 07:45
Росіяни атакували безпілотниками Дніпропетровщину: виникла пожежа, постраждала жінка
30 грудня 2025, 07:35
25 кг канабісу і мільйони гривень: на Тернопільщині затримали наркоторговців
30 грудня 2025, 07:29
На Рівненщині пʼяний водій легковика в'їхав у паливну колонку АЗС
30 грудня 2025, 07:27
У Покровську окупанти розстріляли сімох мирних мешканців – Лубінець
30 грудня 2025, 07:22
Втрати РФ станом на 30 грудня 2025: Генштаб оновив дані
30 грудня 2025, 07:15