Ухилянтів можуть оголошувати у розшук після третьої повістки, — нардеп
У Верховній Раді триває розгляд поправок до другого читання законопроєкту про мобілізацію. У рамках обговорення документа нардепи допускають можливість дозволити подавати ухилянтів в розшук, а також посилити адміністративну відповідальність за ігнорування повісток
Про це розповів у ефірі національного телемарафону народний депутат від "Батьківщини" Вадим Івченко, передає RegioNews.
За словами нардепа, ведуться дискусії щодо того, аби збільшити штрафи за неявку військовозобов'язаних, які отримали повістки. Зокрема, планують збільшити штраф за ігнорування першої повістки.
"Якщо ти отримав першу повістку – цей штраф буде збільшений. Якщо ти не з'явився вдруге по повістці в ВЛК, військкомат, то буде ще більший штраф. А втретє, можливо, якщо ти спеціально уникаєш і так далі, за рішенням суду, я думаю, може людина подаватися і в розшук", - сказав Івченко.
Він наголосив, що з такою пропозицією виступив уряд і зараз її обговорює безпековий комітет парламенту.
Водночас депутат пояснив, що такі зміни можливі тільки після того, як законопроєкт пройде комітети і буде ухвалений у другому читанні.
"Тоді буде зрозуміло формат, навколо чого будувати відповідні пропозиції щодо КУпАП або до Кримінального кодексу", – додав Івченко.
Нагадаємо, 7 лютого Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації.
Як повідомлялось раніше, до законопроєкту про мобілізацію уже подали майже 4,2 тис. поправок. Народна обраниця від партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз розповіла, скільки правок у новий законопроєкт про мобілізацію внесли депутати кожної з партій.
Новий законопроєкт про мобілізацію, зокрема, передбачає створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Про всі пропозиції законопроєкту RegioNews розповідав у своїй статті.
Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Верховної Ради на своєму засіданні 19 березня розглянув ще 660 правок до нового законопроєкту про мобілізацію. Зокрема, було ухвалене рішення щодо електронних повісток.