UA | RU
09 січня 2024, 14:16

В деяких регіонах України можуть запровадити карантин через COVID-19, — МОЗ

фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я нагадує, що медичні маски, дотримання дистанції та "локальний карантин" в окремих містах чи областях – це базові протиепідемічні та профілактичні норми, які попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19 діють в Україні на постійній основі

Про це пише пресслужба МОЗ, передає RegioNews.

У МОЗ кажуть, що такі заходи можуть застосовувати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу. Або навіть в окремих установах, навчальних закладах чи окремих класах, школах або підприємствах.

Там зазначили, що рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується в залежності від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону який починається в Україні від жовтня та закінчується навесні.

Вдягати захисну маску рекомендовано, якщо:

  • ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;
  • пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
  • ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
  • здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;
  • лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.

Там також нагадали, що від жовтня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1,9 млн людей, з них 56% — діти. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

Нагадаємо, раніше жителів Києва закликали дотримуватися маскового режиму у людних місцях. У звʼязку з тим, що Всесвітня організація охорони здоров’я закликала продовжити дотримання маскового режиму й соціальної дистанції, щоб уникнути зараження COVID-19.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
12 травня 2026
Мендель і Карлсон: чому Зеленський сам винен у цьому інтерв'ю
Шостий президент сам, фактично за руку, привів у владу людей, які тепер воюють проти нього
08 травня 2026
Мігранти в Івано-Франківську. Хто зароблятиме рейтинги на новому страху українців
Українські праворадикальні політики отримали свій шанс завдяки війні
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
Співачка ONUKA розповіла, скільки витрачає на місяць
15 травня 2026, 01:35
Продюсер гурту Бумбокс під час масованої атаки збив дрон
15 травня 2026, 00:35
Ведуча Маша Єфросиніна показала, як із сином ховалась під час обстрілів
14 травня 2026, 23:35
Конфлікт із ТЦК у Харкові: почали перевірку після інциденту біля школи
14 травня 2026, 22:55
Справи про кооператив "Династія": Суд обрав запобіжний захід ще одному фігуранту
14 травня 2026, 22:52
Росіяни здійснили понад 50 атак на Дніпропетровщину: поранено 12-річного хлопчика та трьох дорослих
14 травня 2026, 22:47
Ціни на АЗС: скільки в Україні тепер коштує бензин
14 травня 2026, 22:35
У Фастові чоловік ледь не вбив рідну матір під час сварки
14 травня 2026, 22:22
На Дніпропетровщині чоловік стріляв у безхатька
14 травня 2026, 22:15
Росіяни вдарили по приватному сектору Дружківки: є жертви, пошкоджено 13 будинків
14 травня 2026, 22:07