UA | RU
02 листопада 2023, 15:03

В Україні зафіксовано 14 різних штамів коронавірусу

фото: pixabay.com

В Україні наразі циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола коронавірусу "Омікрону". Виявлено десять випадків штаму "Еріс" - це варіант штаму "Омікрон"

Про це розповів "Главком" голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає RegioNews.

З його слів, симптоми "Еріс" такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.

Радуцький наголошує, що, оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький. Він також зауважив, що вакцинація проти коронавірусу залишається безкоштовною.

"Зараз маємо 5,1 млн доз вакцини для проведення щеплень. Державний контроль якості пройшли дві вакцини проти грипу. Це чотиривалентна інактивована корейська вакцина (114,6 тис. доз вакцини) та французька (151,1 тис. доз). Вони вже мають бути доступні в аптеках. Безкоштовною передбачена вакцинація для медиків: очікується постачання в рамках проєкту PIVI 60 тис. доз вакцин проти грипу", - наголосив Радуцький.

Наразі в Україні нових загроз, до яких не готова медична система, не прогнозується. За словами Радуцького, сфера охорони здоров’я готова до епідсезону, зокрема, закуплені або поставлені від партнерів вакцини від "ковіду" та грипу.

Як повідомлялося, раніше в Україні зафіксували новий підвид коронавірусу SARS-CoV-2 "Омікрон". Специфічною особливістю "Ерісу” є додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...