UA | RU
20 вересня 2023, 20:43

В Україні суттєво подешевшала популярна крупа

фото: pexels.com

За підсумками серпня середні споживчі ціни на гречані крупи знизились до 45,61 грн/кг, що у 2,1 раза менше, ніж у серпні минулого року

Про це розповів директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко, передає пресслужба інституту.

Так, серпневі ціни були на 4,5 % меншими, ніж у липні, і на 39,9 % меншими, ніж у грудні 2022 року.

"Крім того, це – найнижчий з листопада 2021 року показник, коли ціна на цей вид крупи складала 46,33 грн/кг, і у 2,1 раза менший за максимальну ціну у 96,01 грн/кг, зафіксовану у серпні 2022 року, і на 6,3 % нижчий за 48,66 грн/кг – рівень ціни на гречку у лютому 2022 року, тобто на початку війни", – пояснив Лупенко.

Він нагадав, що зростання цін на гречку тривало до вересня 2022 року, а потім, з надходженням продукції нового врожаю, розпочалося поступове зниження, яке триває донині і має всі перспективи для продовження.

За його словами, найбільш суттєво знизились споживчі ціни на продукти овочевої групи, зокрема: на моркву (-63%), буряк (-54,9%), капусту білокачанну (-52,7%), цибулю ріпчасту (-50%). Також на 16,3% зменшились ціни на яблука, які у липні ще зростали.

Також зменшились ціни на пшеничне борошно (-2,5%), житній та житньо-пшеничний хліб (-0,5%), вершкове масло (-0,6%), соняшникову олію (-0,5%), м’які сири жирні (-0,3%) та крупи ячні (-0,1%).

Водночас найбільше у серпні здорожчали сало (+2,8%), цукор (+2,1%), яловичина (+2%), свинина (+1,8%), манні крупи (+1,6%) та філе куряче (+1,5%).

Також у серпні зросли ціни на: ковбаси варені першого ґатунку (+1,2%) та птиця – курячі тушки (+1,1%). Крім цього, у серпні вперше з березня цього року подорожчали яйця – на 0,1%.

Лупенко зауважив, що загалом динаміка споживчих цін відповідає прогнозним оцінкам і дає підстави для уникнення різкого зростання у нинішньому році.

"Певний потенціал зростання традиційно мають продукти переробки та тваринництва, більш залежні від енергетичних та сировинних факторів, тоді як ціни на овочі і фрукти, скоріше за все продовжать зниження у вересні і, можливо у жовтні", – зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на полицях українських магазинів фіксують подорожчання стратегічного продукту — хліба.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
10 серпня 2026
Країні потрібні люди: за яких умов українців стане більше
Низька народжуваність і страх засилля мігрантами викликають у багатьох українців почуття тривоги за майбутнє країни. Але попри важку демографічну кризу, все ж є шляхи зупинити Україну від обезлюднення
06 серпня 2026
Зерно під блокадою: як українські фермери повторюють уроки 4-річної давнини
Ціни обвалилися, коли стало зрозуміло, що Росія заблокувала порти
02 серпня 2026
Мобілізація, каліцтва, ПТСР: створювати сім'ї в Україні стало складніше
Нестабільність і криза в Україні не сприяють створенню міцної сім'ї та бажанню народити дитину. Про це свідчить велика кількість розлучень та зниження шлюбів. Інша проблема – скорочення кількості чоло...
01 серпня 2026
Прифронтові жнива: знищений врожай, скалічені життя і збитки для бізнесу
Чуйка, бронежилет і шолом. Нині це звичайні атрибути фермера на Херсонщині. У деяких районах спокійніше, та чим ближчий Дніпро, який розділяє звільнену праву і окуповану ліву частину області, тим біль...
У Павлограді внаслідок ворожої атаки спалахнула пожежа
16 серпня 2026, 17:30
У Запорізькому районі внаслідок ворожих авіаударів загинули двоє людей
16 серпня 2026, 17:07
"Уникнути більших руйнувань вдалося завдяки ППО": стали відомі наслідки нічного терору окупантів
16 серпня 2026, 16:51
На Дніпропетровщині окупанти 5 разів атакували пожежну частину
16 серпня 2026, 16:06
У Рівному сталася ДТП за участю Skoda та BMW: двоє постраждалих
16 серпня 2026, 15:50
У передмісті Одеси ворожий дрон атакував поштове відділення у ТЦ
16 серпня 2026, 15:03
ВМС ЗСУ уразили російський ракетний комплекс "Бастіон" в окупованому Криму
16 серпня 2026, 14:47
У Рівному невідомі кинули гранату на територію будинку топменеджера столичного ТОВ
16 серпня 2026, 14:23
На Одещині зросла кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки
16 серпня 2026, 13:58
На Рівненщині неповнолітня на мотоциклі збила дівчину-пішохода
16 серпня 2026, 13:27