UA | RU
06 травня 2023, 17:33

З російського полону звільнені 45 "азовців"

фото з відкритих джерел

Україна 6 травня провела новий обмін військовополоненими. Додому повернулися 45 бійців полку "Азов"

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Серед звільнених військових: 42 захисники та троє захисниць "Азовсталі" у Маріуполі.

"Всі вони - нацгвардійці з підрозділу, створеному 9 років тому на азовських берегах. 35 рядових і сержантів, 10 офіцерів. Серед них є воїни, які одружилися під час оборони Маріуполя, на Азовсталі", - зазначив Єрмак.

Також серед звільнених є військовий медик, який до широкомасштабного вторгнення був у полоні росіян протягом 2,5 років. Його взяли у полон під час Широкинської операції (2015 рік).

"Згодом він був звільнений з полону і одразу повернувся в підрозділ. Повторно потрапив у полон на "Азовсталі" і сьогодні повертається додому", - додав голова ОП.

Багато звільнених з полону військових мають поранені та серйозні проблеми зі здоров'ям. Їх чекає лікування та реабілітація. Над частиною захисників росіяни намагалися провести незаконне "судилище".

Сьогодні додому повернувся учасник легендарної "вертолітної" місії військової розвідки на "Азовсталі". Гелікоптер мав евакуювати поранених, проте його збили. На щастя, військовий вижив. Важкопораненому погрожували так званим "судом".

З неволі звільнили молоду пару, яка побралася на "Азовсталі" у Маріуполі.

Крім того, з полону повернувся ветеран афганської війни - 56-річний головний сержант, який отримав поранення на Майдані, а також пройшов АТО та ООС.

Нагадаємо, 26 квітня Україна у рамках чергового обміну повернула 42 українських військовослужбовців та двох цивільних громадян.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну