UA | RU
09 травня 2025, 17:56

Підземне відкриття: на Тернопільщині знайшли нову печеру

ілюстративне фото: з відкритих джерел

На Тернопільщині під час експедиції Київського спелеологічного клубу виявлено нову підземну печеру, яка за своїми масштабами та формою отримала символічну назву "Гранд каньйон"

Про це повідомив український спелеолог Юрій Касьян, передає RegioNews.

"Нова печера на Тернопільщині знайдена під час експедиції Київського спелеологічного клубу! Печера за її об'ємами та морфологією отримала назву Гранд каньйон", — зазначив дослідник.

Науковці спустилися в підземелля, дослідили його структуру і зафільмували перші відео з глибин нової природної пам'ятки.

Зазначається, що печера розташована неподалік від уже відомої Опільської печери — об'єкта природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Вона знаходиться на території Нараївської сільської ради, у Тернопільському районі.

Як відомо, на Тернопільщині розташована унікальна система печер і серед них найбільша у світі гіпсова печера"Оптимістична".

Довідка: Оптимістична — гіпсова печера в Тернопільській області України; геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення. Розташована в межах Чортківського району, на південний захід від села Королівка, в лісовому урочищі "Королівка".

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
"Тато сказав їм про розлучення": співачка Олена Тополя розповіла, як діти переживають розлучення батьків
25 грудня 2025, 23:55
"Загинула сусідка": популярний український ведучий опинився в епіцентрі вибуху під час атаки Київщини
25 грудня 2025, 23:30
Олександр Усик офііційно найкращий боксер у світі: оновлений рейтинг
25 грудня 2025, 22:55
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами: є постражжалі
25 грудня 2025, 22:35
На Рівненщині на військових ТЦК напали з ломом
25 грудня 2025, 21:55
У Києві чоловіки змусили таксиста возити їх безкоштовно, пригрозивши пістолетом
25 грудня 2025, 21:35
Ціни на український соняшник обвалились після удару по олійноекстракційному заводу в порту Південний
25 грудня 2025, 20:45
"Заробили" на дорогах майже 3,5 мільйона: на Буковині отримали підозри чиновники міськради
25 грудня 2025, 18:40
На Рівненщині чоловіки підпалювали залізницю за гроші: один із них виявився військовим
25 грудня 2025, 18:15
Росіяни вдарили по міському ринку Херсона: є загиблий
25 грудня 2025, 16:30