UA | RU
30 квітня 2024, 14:00

Примусового повернення українців з ЄС не буде, — Стефанішина

фото: facebook.com/olga.kravets

Україна не буде примусово повертати чоловіків призовного віку з-за кордону

Про це в інтерв'ю DW заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає RegioNews.

Вона наголосила, що надання своїх даних ТЦК та СП "не означає автоматичну мобілізацію на фронт".

"Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення", – заявила Ольга Стефанішина.

Віцепрем'єрка запевнила, що чинний механізм тимчасового захисту українців у ЄС діятиме до березня 2025 року.

"Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти", – додала посадовиця.

Нагадаємо, українські дипломатичні установи за кордоном від 23 квітня призупинили надання консульських послуг чоловікам призовного віку. Які послуги тепер недоступні: перелік за посиланням.

Кабінет міністрів заборонив пересилати за кордон оформлені паспорти громадянина України та паспорти для виїзду за кордон. Йдеться про документи, оформлені для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер вони зможуть отримати паспорти тільки в Україні.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що у разі потреби Польща допоможе Україні повернути чоловіків призовного віку.

Зголом у Польщі пообіцяли продовжити тимчасовий захист українським біженцям, який діє поки до 30 червня, навіть у разі відсутності паспорта.

Радник голови ОП Михайло Подоляк прокоментував ситуацію із відмовою українцям за кордоном у консульських послугах та видачі паспортів. У ОП переконані, що така постанова глави МЗС є цілком законною.

Також повідомлялося, що українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки за кордоном працювати не будуть, а вручення повісток чоловікам за кордоном виглядає нереальним.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
23 грудня 2025
Україна-2025: шість головних подій, які формували наше майбутнє
Підсумовуємо четвертий рік повномасштабної війни та те, як, з якими головними подіями Україна його пережила
19 грудня 2025
Шаг і картка: чому вже можна говорити про початок передвиборчих перегонів в Україні
Недолугі популістичні спроби другорядних персонажів попіаритися на важливих питаннях відкривають новий період в сучасній історії України
17 грудня 2025
"Тату, не кидай мене!": як родина Данилкових пережила жахи окупації в Бучі та чотири роки розлуки
Сьогодні родина Данилкових готується до зимових свят. У дворі сяє ілюмінація, в будинку прикрашена велика ялинка, всюди гірлянди та різдвяні декори
12 грудня 2025
Поодинці врятуватися було нереально: як на початку війни жителі блокадного Маріуполя виживали під обстрілами без їжі й тепла
Побоювання зіткнутися з важкою ситуацією через війну змушує багатьох українців шукати порятунку за кордоном. Про це свідчать і дані Нацбанку України, відповідно до яких із 3 жовтня до 14 листопада з к...
Дистанційно підірвав ресторан у Чернігові за грошову винагороду: затримано 45-річного підозрюваного
26 грудня 2025, 20:30
"Усвідомлював свої дії": на Вінниччині завершили розслідування щодо резонансного вбивства школярів
26 грудня 2025, 20:20
На Дніпропетровщині викрили незаконні "реабілітаційні" центри, де експлуатували людей
26 грудня 2025, 20:11
Зеленський готовий винести мирний план на референдум за умови 60 днів перемир’я
26 грудня 2025, 20:00
Масові ДТП спостерігаються на Львівщині та Івано-Франківщині через лід на дорогах
26 грудня 2025, 19:41
На Полтавщині чоловік купив інвалідність, щоб не мобілізуватися: як його покарали
26 грудня 2025, 19:35
НАБУ розслідує фінансові махінації Ігоря Коломойського в "Укрнафті" на 13,8 млрд грн
26 грудня 2025, 19:25
У 71-річної мешканки Сумщини шахраї виманили понад 23 тисячі гривень
26 грудня 2025, 19:04
Батько поранив ножем 25-річного сина: у Дніпрі затримали 45-річного підозрюваного
26 грудня 2025, 18:52
Ворог вдарив по трьох районах Дніпропетровщини: поранені дві жінки
26 грудня 2025, 18:43