UA | RU
05 жовтня 2022, 17:23

Суддю Богдана Львова відрахували зі штату ВСУ через російське громадянство

Фото з відкритих джерел

5 жовтня голова Верховного суду відрахував суддю Богдана Львова зі штату. Напередодні СБУ підтвердила у нього громадянство країни-агресора. Втім, сам Львов усе заперечує

Про це пише RegioNews із посиланням на Верховний Суд.

Наказ про відрахування Богдана Львова підписали 4 жовтня. Всеволод Князєв зазначив, що рішення ухвалювали відповідно до норм Конституції України.

Богдан Львов був суддею Верховного суду у Касаційній господарській палаті. Його відкликали з відпустки, а далі припинили повноваження.

Служба безпеки України підтвердила, що за даними російських реєстрів, Богдан Львов має паспорт держави-агресора. Відповідно до Основного закону України, повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави. Враховуючи ці обставини та керуючись профільним законодавством, Верховний Суд усунув Львова з посади.

Князєв запевнив, що це безпрецендентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та профільного закону застосовують вперше.

"Але в часи повномасштабної війни з Росією, коли на фронті та в тилу гинуть наші найкращі громадяни, ми не можемо дозволити навіть найменший сумнів в об’єктивності, незалежності та неупередженості Верховного Суду та всіх його суддів", – підкреслили в наказі.

У Верховному Суді зазначили, що Богдан Львов заперечує наявність паспорта Росії. Разом з тим у органі переконані, що його дії і сама ситуація вже серйозно шкодять авторитету суду. Мовляв, у суспільства може виникнути недовіра до рішень Верховного Суду. А цього ніколи не повинно статися.

Також Всеволод Князєв запевнив, що Богдана Львова не позбавляли права доказувати відсутність російського громадянства. Втім, доки інформацію не буде спростовано у законом визначеному порядку, Верховний Суд спиратиметься на відомості СБУ.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook