UA | RU
09 жовтня 2020, 16:30 3

В Україні з'явився інструмент для відстеження нардепів, які вносять поправки до законопроєктів

Система допомагає побачити законопроєкти, до яких було внесено найбільше поправок
Система допомагає побачити законопроєкти, до яких було внесено найбільше поправок
Фото з відкритих джерел

У Русі ЧЕСНО розробили інструмент, який дозволяє відстежувати поправки народних депутатів і зв'язки між ними на основі цих поправок.

Інструмент презентували аналітики Руху ЧЕСНО на брифінгу 9 жовтня, передає RegioNews з посиланням на "Укрінформ".

"Ми вирішили звернутися до даних, адже дані не брешуть, і на основі даних зрозуміти, як пов'язані ці люди, які подають поправки. Це стосується і тих законів, до яких багато поправок, і тих, до яких менше. Тому що поправка може змінити суть законопроєкту, неодноразово ми це бачили", - зазначила координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За словами провідної парламентської аналітикині Руху ЧЕСНО, розробниці інструменту Оксани Ставнійчук, мета інструменту - збільшити прозорість і покращити доступ до цих поправок.

"На головній сторінці інструменту можна побачити зібрані дані законодавчої активності народних депутатів. На головній сторінці виводяться топ-20 народних депутатів з кожної фракції або групи, а також позафракційні, які подали найбільше поправок. На іншій вкладці є топ-20 народних депутатів, чиї поправки найбільше приймаються на комітетах", - розповіла Ставнійчук.

На сторінці інструменту можна обирати будь-яку фракцію чи групу окремо і на інтерактивному графіку дивитися, хто з членів цих фракцій чи груп скільки поправок подавав.

Крім того, можна побачити законопроєкти, щодо яких найбільше поправок враховувалося у залі пленарних засідань і як за них голосували народні депутати.

Нагадаємо, раніше у ЧЕСНО повідомили, що фінзвіти до НАЗК за ІІ квартал не подала жодна партія.

Читайте більше новин на нашому телеграм-каналі
Підписуйтесь на RegioNews