UA | RU
28 травня 2020, 12:56

Списки на обмін полоненими: стало відомо, про що домовились на ТКГ

Сторони обговорили необхідність дотримання режиму "тиші" на Донбасі
Сторони обговорили необхідність дотримання режиму "тиші" на Донбасі
Фото: з відкритих джерел

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції. Під час засідання було досягнуто домовленості щодо обговорення на наступному засіданні сформованих списків на обмін полоненими.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента, інформує RegioNews.

Домовленість про обговорення списків на взаємне звільнення утримуваних осіб була досягнута у межах роботи гуманітарної групи.

У межах безпекової групи продовжилося обговорення питання щодо нових ділянок розведення сил і засобів.

Крім того, Україна наполягла, щоб Росія зі своєї сторони забезпечила доступ СММ ОБСЄ задля фіксації, зокрема, можливих порушень режиму тиші. Так, патрулі місії зафіксували сліди важкої техніки на території ОРДЛО.

Українська сторона в політичній підгрупі заявила, що місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу можливі тільки після виведення іноземних військ, роззброєння військових формувань і отримання Україною контролю за кордоном.

Під час роботи економічної групи українська сторона підкреслила, що відновлення банківської системи, системи оподаткування може статися відповідно до законодавства України. Російська сторона не заперечувала проти важливості верховенства українського законодавства на тимчасово непідконтрольній території.

Також сторони обговорили відкриття нових КПВВ на лінії розмежування, зокрема в Золотому. Ішлося і про питання забезпечення безперешкодного перетину КПВВ абітурієнтами в межах вступної кампанії, визначивши це гуманітарною підставою.

Раніше повідомлялось, що Володимир Зеленський змінив стратегію щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, яка була прийнята колишнім керівництвом країни.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
31 березня 2025
Дубайська трагедія із львівською моделлю OnlyFans: що чекає на українок у близькосхідних монархіях
В останні три роки, після початку повномасштабної війни, кількість українців, перш за все – українок, за кордоном серйозно зросла. Наші з вами співвітчизники опинилися в різних країнах світу, в різних...
27 березня 2025
Смертники від ФСБ. Чому Росія очікувано розпочала 2025 рік із терактів в Україні
2025 рік увійде в історію російсько-української війни як початок справді терористичної її складової – уже без жодних військових прикриттів, а напряму. Російські спецслужби, перш за все Федеральна служ...
26 березня 2025
Мізерна пенсія та брак ліків: як живуть люди з інвалідністю в умовах війни
В Україні налічується понад три мільйони людей з інвалідністю. У зв'язку з військовими діями ця цифра продовжує зростати. Водночас людина з обмеженими фізичними можливостями має вкрай низьку підтримку...
24 березня 2025
Битва в Арденнах, якої не було. Що чекає на український футбол далі
Збірна України знову поступилася у ключовому матчі. Причому не просто поступилася, а відверто зганьбилася. Та найгірше у цій історії, що висновків ніхто робити не стане. А це з великою долею імовірнос...