UA | RU
01 березня 2020, 10:23

На грецько-турецькому кордоні зібралися більше 13 тисяч біженців із Сирії - МОМ

Більше 13-ти тисяч мігрантів зібралися на грецько-турецькому кордоні у ніч на 1 березня
Більше 13-ти тисяч мігрантів зібралися на грецько-турецькому кордоні у ніч на 1 березня
Фото: pixabay.com

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Міжнародна організація з міграції.

Так, за повідомленням джерела, співробітники організації зафіксували щонайменше 13 тисяч людей біля офіційних пунктів пропуску та неофіційних переходів, які прибувають на машинах, таксі та автобусах із Стамбула. За словами голови МОМ в Туреччині Ладфо Гвілави, більшість з мігрантів – чоловіки, "утім, ми також бачимо багато сімей, які подорожують з маленькими дітьми".

Міністр внутрішніх справ Туреччини Сулейман Сойлу в ніч на неділю у соцмережі Twitter оголосив, що 47 тисяч мігрантів вже нібито перетнули кордон через провінцію Едірне, втім, офіційного підтвердження цій інформації поки немає.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган оголосив відкритим кордон з європейськими країнами для біженців. Це сталося за два дні після загострення ситуації в сирійському Ідлібі, де внаслідок авіаудару сирійських військ загинули 33 турецьких військових і ще 36 отримали поранення.

Ескалація бойових дій у Ідлібі через наступ сирійської армії спричинила потужну хвилю біженців. Туреччина вже прийняла понад три мільйони сирійських біженців та заявляла, що її можливості вичерпані.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
У Львові попрощались з убитим військовим ТЦК Юрієм Бондаренком
05 грудня 2025, 17:30
У Києві запалили вогні на головній ялинці країни
05 грудня 2025, 17:25
Смертельна ДТП на Київщині: зіткнулись дві іномарки, загинула жінка
05 грудня 2025, 16:55
50 тисяч студентів старше 25 років було відраховано з університетів та коледжів за результатами перевірок
05 грудня 2025, 16:44
Ізоляція населення: на окупованій території Запорізької області росіяни глушать VPN
05 грудня 2025, 16:25
Зґвалтував неповнолітню та втік у Німеччину: на Київщині судитимуть ґвалтівника
05 грудня 2025, 15:40
Активістка Богуславець навмисно занизила у декларації вартість двох придбаних квартир у Києві, щоб приховати понад 2 млн грн
05 грудня 2025, 15:14
Близько 90% Чернігівщини без світла через аварію
05 грудня 2025, 14:55
Гумористу Васі Байдаку відключили електроенергію за борги: як так сталось
05 грудня 2025, 14:55
"Заробляли" на дитячій порнографії: повідомлено про підозру адміністраторам підпільної мережі
05 грудня 2025, 14:53