UA | RU
22 лютого 2020, 09:25

Літак, яким евакуювали українців з Китаю, готують до рейсу в Хургаду

Літак авіакомпанії SkyUp Airlines після евакуації українців з Уханя продизинфікували і готують для подальшого використання
Літак авіакомпанії SkyUp Airlines після евакуації українців з Уханя продизинфікували і готують для подальшого використання

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на сторінку авіакомпанії в facebook.

Літак, що виконав спецрейс PQ7301/7302 для евакуації українців з Китаю, проходить усі необхідні санітарно-епідеміологічні та технічні заходи з повної дезінфекції.

Його розмістили на окремій ізольованій стоянці Міжнародного аеропорту "Харків". Одразу після паспортного контролю та митних формальностей розпочалася дезінфекція літака.

Процедуру дезінфекції виконували фахівці відділення дезінфектології Державної установи "Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України".

Дезінфікуючими засобами обробили кабіну пілотів, зону відпочинку екіпажу, пасажирський салон з бортовою кухнею, туалети та багажний відсік. Усі зони ретельно обприскували — сидіння, багажні полиці для ручної поклажі, підлогу, підлокітники, відкидні столики, візки для роздачі харчування, стіни, стелю.

Пледи, рятувальні жилети, шторки ілюмінаторів, інструкції з безпеки, витратні матеріали для подачі їжі та напоїв — відправили на утилізацію. Підголовники на сидіннях та рекламні буклети зняли з літака ще під час його підготовки до спецрейсу. Місце стоянки і трап також дезінфікували.

"Після дезінфекції літак надалі зможе абсолютно спокійно виконувати поставлені завдання", - підтвердив завідувач відділу інфекційного контролю Центру громадського здоров’я Олександр Мацьков.

Наступний крок — заміна фільтрів. За рекомендацією Boeing, замінять НЕРА-фільтр на борту. Він виконує функцію очищувача та здатний очищати повітря від найдрібніших частинок діаметром до 0,3 мкм. Також замінять фільтри в салоні, які захищають температурні сенсори.

21 лютого ще проводилися технічні роботи із заміни фільтрів. 22 лютого літак перегонять на базу у Бориспіль, де його підготують до регулярного рейсу. 23 лютого літак відправиться з Києва до Хургади.

Нагадаємо, ФК "Шахтар" готовий надати свій літак для евакуації українців з Уханя, що не змогли разом з іншими повернутися додому.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...