UA | RU
05 листопада 2023, 16:14

Росія може випустити з Чорного моря по Україні 56 "Калібрів" одночасно, - Гуменюк

фото: armyinform.com.ua

Загроза з Чорного моря для України залишається досить високою. Навіть попри те, що Чорноморський флот Росії втрачає кораблі

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на речницю Сил оборони півдня України Наталію Гуменюк в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що ворога не варто недооцінювати. Наразі у морі шторм, тому окупанти ховають свої кораблі. Але росіяни, нехтуючи безпекою, можуть здійснювати пуски ракет прямо з бухт.

"Рівень ракетної загрози з акваторії Чорного моря Генеральний штаб оцінює як високий постійно, а при виході ракетоносіїв на чергування - підвищується", - пояснила речниця.

Гуменюк зазначила, що поки не можна точно встановили, скільки одночасно ракет РФ може запустити по Україні. Але, ймовірно, йдеться про 56 крилатих ракет типу "Калібр".

"Фігурувала інформація, що 56 "Калібрів" одночасно готові до запуску. З урахуванням того, що надводні ракетоносії несуть до 8 ракет, підводні - 4, то ми можемо говорити, що на виході спостерігали й до 5 ракетоносіїв. У ворога ще є потенціал і дуже потужний", - зазначила вона.

За словами речниці, удари по флоту РФ, особливо по кораблях, які ще не встигли ввести в дії, це дуже сильний морально-психологічний удар для росіян.

Нагадаємо, 4 листопада, Збройні сили завдали удару по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу "Залив" у Керчі.

Пізніше з'явилася інформація, що ЗСУ вдарили по малому ракетному кораблю "Аскольд", який ще не встигли ввести у дію. Командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук підтвердив удар по кораблю.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
17 червня 2026
Катування та сексуальне насильство. Чому питання реформи ТЦК більше не можна відкладати
Одеська область стала однією із найскандальніших у процесі мобілізації, в червні тут виявили в одному із ТЦК уже відверто бандитські методи впливу на людей
12 червня 2026
Політичні ігри. Чому найбільше місто Київщини ризикує замерзнути взимку
Місто Біла Церква раніше залишилося без міського голови, а зараз, схоже, може залишитися і без міської ради
05 червня 2026
Битва за український літій: чому під загрозою опинилися інтереси США
В історії із судовими війнами навколо родовищ Кіровоградської області стирчать вуха головного політичного ноумена світу Дональда Трампа
На Рівненщині рятувальники визволили пса з пастки
23 червня 2026, 21:47
На Харківщині прикордонники зірвали спробу окупантів форсувати річку
23 червня 2026, 21:00
Смерть 10-річного хлопчика в таборі "Olympic Village": у Чорногорії затримали колишню директорку
23 червня 2026, 20:58
Масований удар по Дніпропетровщині: є загиблі та десятки поранених
23 червня 2026, 20:36
У Балаклії правоохоронці "накрили" нелегальну торгівлю тютюном
23 червня 2026, 19:59
На Львівщині митники викрили контрабанду техніки Apple на 35 млн грн
23 червня 2026, 19:52
Затримали екс-військового, який готував замах на представника ГУР
23 червня 2026, 19:35
На Херсонщині та Хмельниччині розікрали понад 23 млн грн на укриттях
23 червня 2026, 19:30
На Дніпропетровщині керівниця КП через фіктивне працевлаштування родички вивела 1,6 млн грн
23 червня 2026, 18:59
У Балаклії вандали понівечили близько 90 могил
23 червня 2026, 18:50