Фаріон на тлі пам'ятника Бандері розповіла, куди витратила відсуджені у Львівської політехніки 100 тис. грн
Мовознавиця, професорка кафедри української мови Львівської політехніки Ірина Фаріон передала на закупівлю дронів відсуджену у вишу заробітну плату за шість місяців вимушеного прогулу
Про це Фаріон повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає RegioNews.
"Відповідно до рішення суду, мені від листопада 2023 року до травня 2024 року відшкодовано за вимушений прогул 123,923 тис. грн. З податками отримано суму 99,761 тис. грн. Як бачите, сміховинна зарплата в професора", – повідомила вона.
За словами Фаріон, усі отримані кошти вона скерувала на закупівлю 11 дронів. До закупівлі долучився і її адвокат Дмитро Швець, який доклав суму, що дорівнює сплаченим податкам. Закуплені дрони Фаріон разом із адвокатом показала на відео, записаному біля пам’ятника Степану Бандері у Львові.
"Повністю на ці кошти ми з Дмитром Шевецем закупили 11 дронів, сім з яких підуть на потреби бригади "Рубіж" батальйонів "Сила Свободи", "Свобода", 5-ї штурмової. Інші теж за призначенням", – додала мовознавиця.
Також вона оголосила новий збір на придбання дронів.
Нагадаємо, 15 листопада Національний університет "Львівська Політехніка" звільнив Ірину Фаріон з посади професорки кафедри української мови після її звинувачень у бік військових щодо спілкування російською мовою. Згодом вона поновилася на посаді через суд.
Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій скандально відомої "мовознавиці" Ірини Фаріон.
Крім того, 8 листопада Фаріон повідомила, що отримала лист з підтримкою від студента з Криму. Вона виклала скриншот його листа, не приховавши особисті дані хлопця. Після цього студента схопили окупанти.
У лютому цього року Ірина Фаріон програла суд щодо її звільнення зі Львівської політехніки. 29 травня, Львівський апеляційний суд поновив Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.
Читайте також: Фаріон проти "Азова". Чому в Україні знову з'явилися мовні скандали і чим вони небезпечні