UA | RU
19 квітня 2024, 20:51

Керівник Комітету з питань етики НАЗЯВО захищає докторську дисертацію у Словаччині

Керівник Комітету з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), доцент кафедри маркетингу Сумського державного університету (СумДУ), кандидат технічних наук Артем Артюхов написав докторську дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук

Як повідомив сайт телеканалу "Прямий”, захист відбудеться 19 квітня в Економічному університеті Братислави, де науковець працює з минулого року.

11-12 квітня у Словаччині проходили міжурядові українсько-словацькі консультації, під час яких відбулася зустріч двох міністрів освіти – очільника МОН України Оксена Лісового та міністра освіти, досліджень, розвитку та молоді Словаччини Томаша Друкера.

Як повідомляє МОН України, ключовим стало питання всебічної підтримки України Словаччиною у сфері освіти та науки. Словацька сторона запевнила, що й надалі надаватиме можливості для українських студентів і науковців, які знайшли притулок на словацькій землі.

У контексті цієї події словацькі медіа повідомили, що словацькі університети роблять все можливе, щоб допомогти українським ученим врятуватися від війни, і описали унікальний кейс: в Економічному університеті Братислави відбудеться захист докторської дисертації українського вченого Артема Артюхова.

Офіційне повідомлення на сайті Міністерства освіти і науки України підтверджує, що спецрада СумДУ, на якій Артем Артюхов публічно представить свою дисертацію на здобуття ступеня доктора економічних наук, проведе засідання у Братиславі.

Відповідно до декларації за 2023 рік, голова Комітету з питань етики НАЗЯВО Артем Артюхов, працює не лише в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти, а й в Сумському державному університеті. Окрім цього, Артем Артюхов ще й веде активну громадську діяльність – він є одним із засновників і членом президії всеукраїнської громадської організації "Інноваційний університет”, займається різноманітними міжнародними проєктами.

Вибір місця захисту не випадковий – науковець з лютого минулого року працює на Факультеті комерції Економічного університету Братислави на посаді дослідника, поєднуючи це з навчанням в докторантурі та з роботою та державною службою в Україні.

У разі успішного захисту науковець Артем Артюхов остаточно змінить інженерно-технічну спеціальність на економічну. У 2009 році він став кандидатом технічних наук за спеціальністю "Процеси та обладнання хімічної технології”, а його дисертація була присвячена гідродинамічним чинникам грануляційних пристроїв зі зниженою висотою польоту гранул. Десять років він працював доцентом кафедри "Процеси та обладнання хімічних і нафтопереробних виробництв” у СумДУ, а три роки тому перейшов на кафедру маркетингу.

У докторській дисертації "Управління якістю освітньо-наукової діяльності в системі державного регулювання національної економіки”, з текстом якої можна ознайомитись за посиланням, Артем Артюхов використав свій досвід роботи в НАЗЯВО.

Офіційними опонентами дисертації виступили члени ВГО "Інноваційний університет” та учасники спільного проєкту "Інноваційний університет та лідерство” – Юрій Данько (Сумський національний аграрний університет), Ольга Гринькевич (Львівський національний університет імені Івана Франка) та Віра Усик (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана).

Словацькі ЗМІ написали, що Словаччина пишається тим, що може долучитися до примноження миру та збереження інтелектуального потенціалу української нації.

"Зважаючи на суперечливе законодавство України для чоловіків мобілізаційного віку, такі вчені, як Артем Артюхов, зазвичай постають перед дилемою: вирушити на фронт чи зберегти наукову діяльність. Тому він і не відвідує зараз свою Батьківщину. Життя в країні Європейського Союзу дає йому можливість плідно працювати та не відчувати тягаря та жахіть війни”, – зазначило словацьке видання 24 Hodin.

Сумський державний університет повідомив дату та час захисту: 19 квітня 14:00 у гібридному форматі (у залі засідань та синхронно в онлайн-режимі за посиланням, ID конференції: 821 7508 2274, пароль: aa2024) – побачити захист можуть усі охочі.

17 травня 2024
Квартирне питання: де українці купують найбільше житла і чому у Києві більше не придбати дешевих осель
Повномасштабна війна позначилась на усіх сферах життя в Україні. Не став виключенням і ринок нерухомості, адже ситуація на ньому сьогодні вкрай відрізняється від тієї, що була до 24 лютого 2022 року. ...
09 травня 2024
Тариф на світло: на скільки та коли може зрости
Ще після закінчення опалювального сезону в медійному просторі все частіше почали точитися розмови про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Наразі до цих обговорень підключилися також оф...
26 квітня 2024
Вища освіта по-новому: до чого тепер готуватися студентам
Днями Верховна Рада прийняла закон, що покликаний удосконалити освітній процес для здобувачів вищої освіти в українських вишах. Загалом чиновники запевняють, що з прийняттям цього закону, усі вищі нав...
24 квітня 2024
Військовий експерт Іван Киричевський: росіяни не чекають травня чи червня, вони вже наступають
Експерт військового порталу Defence Express Іван Киричевський розповів в інтерв’ю RegioNews, де зараз найгарячіше на фронті, чи можливий великий наступ України і що для цього потрібно, а також чи пере...
Лабораторії та "товар" на 10 млн грн: на Вінниччині накрили наркосиндикат
21 травня 2024, 06:00
На Дніпропетровщині судитимуть підприємця, який ошукав батька загиблого військового на 2,5 млн грн
21 травня 2024, 04:58
У Міноборони розповіли про втрати РФ за тиждень
21 травня 2024, 04:10
На Дніпропетровщині чоловік розбещував малолітніх дітей: його засудили до 6 років тюрми
21 травня 2024, 03:30
Російські війська обстріляли спальні райони Харкова "шахедами”: почалися пожежі
21 травня 2024, 03:04
Одесу атакують ударні БпЛА: у місті прогриміли вибухи
21 травня 2024, 02:44
Мешканець Харкова заплатив 6000 доларів, щоб переплисти Тису на гумовій камері
21 травня 2024, 02:05
Затягнув до будинку: жителя Дніпра засудили за зґвалтування дитини
21 травня 2024, 01:10
10 тисяч доларів з клієнта: на Одещині таксист заробляв на ухилянтах
21 травня 2024, 00:37
Для жителів Харківської та Сумської областей запровадили додаткову грошову допомогу — які умови
20 травня 2024, 23:44