UA | RU
09 липня 2024, 20:01

Україна закликала провести екстрене засідання МАГАТЕ через удар по "Охматдиту"

фото: ДСНС

Керівництво Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) має провести екстрене засідання через атаку Росії на дитячу лікарню «Охматдит» 8 липня.

Про це йдеться у заяві міністерства енергетики України, передає RegioNews.

Там зазначили, що внаслідок удару було пошкоджено приміщення та обладнання радіологічного центру. Через значні пошкодження системи електропостачання вийшов з ладу охолоджуючий компресор магнітно-резонансного томографа. Крім того, значних пошкоджень зазнали кабінети та обладнання ультразвукової діагностики.

"Терористична ракетна атака Росії не лише ставить під загрозу життя людей, але й є кричущим порушенням основних принципів та цінностей МАГАТЕ, підриваючи саму основу міжнародної ядерної безпеки та захищеності", – пояснили в Міненерго.

Там також зазначили, що "Охматдит" отримував технічну допомогу від МАГАТЕ у рамках програм з радіаційної онкології, ядерної медицини та діагностичної радіології.

Нагадаємо, аварійно-рятувальні роботи в Києві на території лікарні "Охматдит" завершені. Внаслідок атаки росіян загинули дві людини, за меддопомогою звернулися 32 поранених. Госпіталізовані з травмами 8 дітей.

Раніше повідомлялося, що СБУ встановила, що росіяни вдарили по лікарні "Охматдит" у Києві стратегічною крилатою ракетою Х-101.

У Кабміні заявили, що лікарню буде повністю відбудовано. Сьогодні із резервного фонду держбюджету було виділено 100 млн гривень на першочергові відновлювальні роботи.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
У Кривому Розі водій маршрутки виштовхав пасажира з інвалідністю з салону
12 лютого 2026, 20:15
На Полтавщині чоловік знущався над літньою матір'ю
12 лютого 2026, 19:55
На Київщині рятувальники вже тиждень шукають водія автомобіля, який провалився під лід
12 лютого 2026, 19:54
Відключення світла зачеплять всі регіони: в Укренерго оприлюднили графіки на 13 лютого
12 лютого 2026, 19:37
5 тисяч "зеленими" за бронь: на Прикарпатті посадовці Укрзалізниці та ДСНС продавали посади
12 лютого 2026, 19:25
В Україні поменшало виборців
12 лютого 2026, 18:59
На Волині п'яний чоловік кинув гранату в людей
12 лютого 2026, 18:15
Стало відомо, де в Україні зараз найважча ситуація з енергетикою
12 лютого 2026, 18:07
В Одесі поліцейські викрили працівника ТЦК на вимаганні грошей
12 лютого 2026, 17:46
Понад 19 тисяч викрадень: Офіс генпрокурора перевіряє дані щодо дітей, який викрала РФ
12 лютого 2026, 17:45