UA | RU
01 листопада 2023, 10:39

У Києві під час війни реставрують золоті куполи Софії Київської за 80 млн грн

Фото: Facebook

Національний заповідник "Софія Київська" відреставрує покрівлі, конструктивні системи та позолоту куполів Софійського собору за майже 80 млн грн. Українці протестують проти реконструкції під час війни та звернулися до Держаудитслужби щодо недоречності проведення таких робіт

Відповідний тендер зʼявився у системі державних закупівель Prozorro, інформує RegioNews.

Конкурс завершився й переможцем тендеру стало ТОВ "Металева покрівля груп" з кінцевою вартістю робіт 79 427 020,00 грн. Серед джерел фінансування вказуються державні та благодійні кошти, а також спеціальний фонд.

Термін виконання робіт — до 31 грудня 2028 року.

Виділення майже 80 мільйонів гривень викликало обурення серед українців та громадських організацій. Українці у зверненнях під тендером пишуть, що такі витрати "не на часі". До Держаудитслужби, яка контролює державні закупівлі, звернулася й Спілка ветеранів війни.

"Армії не вистачає зброї та оснащення! Бюджетні кошти в першу чергу мають бути спрямовані на фінансування Сил оборони України! Ця закупівля недоречна, неефективне, несвоєчасне, необґрунтоване використання бюджетних коштів", - йдеться в одному зі звернень.

Нагадаємо, 8 серпня на Prozorro управління капбудівництва Одеської міськради опублікувало тендер на реконструкцію будівлі на вулиці Варненській, 3а. За цією адресою розташований Київський районний суд Одеси. Реконструкцію оцінили в 106,2 мільйона гривень.

В Одеській міськраді зазначили, що така ціна це вартість усього проєкту, а на ремонт виділили 10 млн грн, які підуть виключно на прибудову приміщення для перебування затриманих і правоохоронців, які їх супроводжують.

Також оголосили тендер на понад 31 мільйон гривень на реставрацію фасадів та покрівлі Театру юного глядача імені Юрія Олеші. Замовником виступив Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської ОДА.
06 грудня 2023
30-річний довгобуд: чому відкриття частини Подільського мосту в Києві не вирішує транспортну проблему
Днями у Києві нарешті відкрилась частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Втім, поки цією переправою через Дніпро, що будується вже 30 років, може користуватися лише спецтранспорт та мун...
01 грудня 2023
Цікаві місця Києва: Найглибша станція метро у світі, німецький квартал та своя "Китайська стіна"
Київ прекрасний для відвідин у будь-яку пору року, адже має свій неповторний колорит, який щороку приваблює сотні тисяч туристів з усього світу.
29 листопада 2023
Запуск аеропортів: Чи будуть безпечними польоти цивільної авіації під час війни
Останнім часом офіційні особи в Україні публічно заявляють про можливість відкриття деяких аеропортів та поновлення польотів цивільної авіації
24 листопада 2023
Суди над зрадниками. Хто з відомих колаборантів уже отримав покарання
Останнім днями в Україні завершилося кілька гучних судових процесів над колаборантами. У Харкові довічне ув'язнення отримав місцевий чоловік, що в перші дні вторгнення навів російську ракету на будівл...