UA | RU
15 листопада 2023, 17:14

Трьох колаборантів, які "здавали" українських патріотів, засудили до 6 років в'язниці

Фото: pixabay.com

В Україні засуджено ще 3 ворожих поплічників, які співпрацювали з рф після тимчасового захоплення частини Харківської та Херсонської областей

Як інформує RegioNews, про це повідомили у пресцентрі СБУ.

"Їх призначили до російських окупаційних адміністрацій. Там вони "зливали" місця перебування учасників руху опору, брали участь у розграбуванні майна місцевих жителів та проводили незаконні референдуми", - йдеться у повідомленні.

Так, один із засуджених очолив загарбницький орган на території Кіндрашівської сільської громади, а інший - став "помічником" гауляйтера Чугуївського району на Харківщині.

Перебуваючи на "посадах", вони сприяли агресору у поширенні кремлівського режиму та придушенні спротиву рашистам у прикордонних районах області.

Для цього показували окупантам адреси проживання учасників АТО та сімей українських захисників.

Також "водили" загарбників по приватних домоволодіннях, з яких люди виїхали на підконтрольну Україні територію. А потім окупанти разом зі своїми поплічниками розграбовували ці помешкання.

Співробітники військової контррозвідки СБУ затримали обох зловмисників під час стабілізаційних заходів на звільнених територіях області.

Ще однією колаборанткою виявилась мешканка Бериславського району на Херсонщині. Після його захоплення жінка увійшла до окупаційного "виборчкому рф" у селі Дудчани.

У цій псевдоустанові вона здійснювала подворові обходи приватних осель та закликала односельчан "голосувати за приєднання" регіону до складу рф. Під час таких рейдів колаборантка брала з собою "виборчу урну" для фейкових бюлетенів.

Крім того, зловмисницю супроводжували озброєні окупанти, які погрожували людям ув’язненням у разі відмови брати участь у незаконному плебісциті. За співпрацю з агресором вона отримала "одноразову" грошову винагороду у розмірі 50 тис. російських рублів.

Служба безпеки затримала ворожу поплічницю після деокупації правобережної Херсонщини.

На підставі забраних доказів суд визнав усіх трьох зловмисників винними за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив їм до 6 років тюрми.

Раніше повідомлялось, що корегувальника, який навів російську ракету на Харківську ОВА у березні 2022 року, засудили до довічного ув'язнення з конфіскацією майна. Тоді загинули 44 людини.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
10 серпня 2026
Країні потрібні люди: за яких умов українців стане більше
Низька народжуваність і страх засилля мігрантами викликають у багатьох українців почуття тривоги за майбутнє країни. Але попри важку демографічну кризу, все ж є шляхи зупинити Україну від обезлюднення
06 серпня 2026
Зерно під блокадою: як українські фермери повторюють уроки 4-річної давнини
Ціни обвалилися, коли стало зрозуміло, що Росія заблокувала порти
02 серпня 2026
Мобілізація, каліцтва, ПТСР: створювати сім'ї в Україні стало складніше
Нестабільність і криза в Україні не сприяють створенню міцної сім'ї та бажанню народити дитину. Про це свідчить велика кількість розлучень та зниження шлюбів. Інша проблема – скорочення кількості чоло...
01 серпня 2026
Прифронтові жнива: знищений врожай, скалічені життя і збитки для бізнесу
Чуйка, бронежилет і шолом. Нині це звичайні атрибути фермера на Херсонщині. У деяких районах спокійніше, та чим ближчий Дніпро, який розділяє звільнену праву і окуповану ліву частину області, тим біль...
"Я готуюсь до суду": дружина відомого ведучого заявила про побиття у шлюбі
13 серпня 2026, 01:55
Пісня співачки FIЇNKA налякала росіян
13 серпня 2026, 01:35
Співак ENLEO пояснив, чому він зник зі сцени
13 серпня 2026, 00:55
Ціни на пальне летять у прірву: як змінились цінники на АЗС
12 серпня 2026, 23:55
Змушували марширувати та писати листи "подяки" росіянам: з окупації врятували ще одну групу дітей
12 серпня 2026, 23:35
На Житомирщині аферисти продали жінці неіснуючий товар
12 серпня 2026, 23:15
Майже 50 атак за день: окупанти масовано били по трьох районах Дніпропетровщини, є руйнування
12 серпня 2026, 22:51
"Космічна" електроенергія: на Одещині отримав підозру заступник голови морського порту
12 серпня 2026, 22:40
Елітний аквапарк та мільйони доларів: на Львівщині викрили шахрайський кол-центр
12 серпня 2026, 22:20
ВАКС залишив у силі носіння електронного браслета для Андрія Єрмака
12 серпня 2026, 22:10