UA | RU
21 листопада 2022, 13:17

У Херсоні виявили ще чотири катівні оккупантів

Фото з відкритих джерел

У Херсоні українські правоохоронці виявили ще чотири приміщення, де загарбники незаконно утримували та катували людей під час окупації міста

Про це RegioNews з посиланням на пресслужбу Офісу генерального прокурора.

Зазначається, що російські військові та представники спецслужб РФ у захоплених будівлях Херсонського ізолятора тимчасового тримання, слідчому ізоляторі та в одному з райвідділів поліції облаштували псевдоправоохоронні органи.

Про це свідчать виявлені правоохоронцями документи, у тому числі так звані посвідчення представників окупаційної поліції, графіки чергувань, розклеєні позначки "дежурная часть", "кабинет следствия", "уголовный розыск".

Правоохоронці вилучили частини резинових кийків, дерев’яну биту, апарат, яким загарбники катували мирних мешканців струмом, лампу розжарювання та кулі зі стін. Зазначається, що у камерах та підвалах відносно людей застосовувалися різні методи тортур, фізичне та психологічне насильство.

Окрім того, під час проведення слідчих дій з потерпілим у підвалі однієї з офісних будівель, де росіяни також влаштували катівню, правоохоронці виявили частину металопластикової труби, кайданки та інші речі.

Наразі встановлюються всі потерпілі від дій представників РФ. Триває досудове розслідування в рамках кримінального провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК).

Нагадаємо, що на нещодавно звільненій території в Херсонській області було виявлено понад 60 тіл загиблих громадян зі слідами тортур, закатованих російськими окупантами.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
01 травня 2026
Шкільна битва в Тернополі. Чому ця кров – не остання
Правоохоронці звертають увагу на наслідок, а не на причину, а у школі, схоже, як завжди, нічого не помічали
28 квітня 2026
Боротьба за роботу в умовах обстрілів: що відбувається із зайнятістю в прифронтових регіонах
Людям, які живуть поблизу зони бойових дій, крім частих обстрілів доводиться стикатися зі свавіллям в питаннях зайнятості з боку управлінців та чиновників
23 квітня 2026
Замість мобілізації – ОПГ. Що силовики виявили у діяльності ТЦК в Одесі й Харкові
СБУ та ДБР виявили факти вимагання грошей та катування громадян під прикриттям мобілізації, а один із ТЦК перетворили на катівню
21 квітня 2026
"Забуті" державою. Як працює соцдопомога біля лінії фронту
Соціальна допомога в Україні багато в чому тримається на людському факторі. Яскравий приклад – робота соціальних робітників. Багато з цих людей, попри низькі зарплати і щоденні ризики обстрілів, продо...
Смертельна ДТП у Києві на Троєщині: водію пікапа оголосили про підозру
06 травня 2026, 01:38
Репер ХАС зізнався про проблеми зі здоров'ям: чому артист зараз не виступає
06 травня 2026, 01:35
Російська атака на Краматорськ: кількість поранених зросла
06 травня 2026, 01:19
Фронтмен "Другої ріки" Харчишин написав ексдружині "передсмерте повідомлення"
06 травня 2026, 00:55
Україна на Євробаченні-2026: LELÉKA зізналась, чи знайшла гроші на виступ
06 травня 2026, 00:35
Ціни на пальне в Україні: скільки зараз коштує заправити бак
05 травня 2026, 23:55
У Дніпрі чоловік вбив кохану мотузкою та скинув її тіло в колектор
05 травня 2026, 23:35
П’яне "ралі" на Хмельниччині: водій на Hyundai протаранив кілька авто, втік та "припаркувався" у прожектор на АЗС
05 травня 2026, 22:51
До кінця травня запрацює єдиний механізм залучення добровольців до ЗСУ
05 травня 2026, 22:31
"Флеш" попередив власників АЗС на прикордонні про нову тактику ударів ворожих FPV
05 травня 2026, 21:58