UA | RU
18 лютого 2020, 13:35 16

Мерія Каховки планує відреставрувати і охороняти пам'ятник "Легендарна тачанка"

У Каховці Херсонської області фахівці з охорони пам'яток розповіли, чому співробітники Інституту національної пам'яті проявили некомпетентність у питанні знесення "Легендарної тачанки".
Фото: Facebook
У Каховці Херсонської області фахівці з охорони пам'яток розповіли, чому співробітники Інституту національної пам'яті проявили некомпетентність у питанні знесення "Легендарної тачанки".

Про це на своїй сторінці в Facebook написав мер Каховки Андрій Дяченко, передає RegioNews.

У понеділок, 17 лютого в Каховській міськраді відбулися громадські слухання. Директор обласної інспекції з охорони пам'яток Іван Солоницкий розповів присутнім, що пам'ятки монументального мистецтва національного значення, яким і є "Тачанка", не підпадають під дію Закону про декомунізацію.

У зв'язку з цим було прийнято рішення направити відповідь в Інститут національної пам'яті з поясненням фахівців.

Крім того вирішується питання про передачу землі, на якому знаходиться "Тачанка", у власність міста. Міський голова Каховки розповів, що готується програма з охорони та реставрації монументу.

"Шукаємо фахівців, які можуть працювати з бронзою, щоб повернути на місце демонтовані частини монументу. Звертаємося до Міністерства культури і депутатів ВРУ з проханням сприяти у питанні виділення коштів з державного бюджету на реставрацію монумента", - написав Дяченко.

Варто відзначити, що раніше Український інститут національної пам'яті звернувся до Каховської міської ради з інформацією про необхідність виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки". Керівництво Іституту заявило, що "Тачанка" підпадає під декомунізацію і підлягає зносу.

Довідка: "Легендарна ачанка" була встановлена в 1967 році на честь 50-річчя Жовтневої революції, і присвячений боям на Каховському плацдармі в 1920 році.

Тачанка. Рухаємось далі Сьогодні відбулись громадські слухання, куди ми запросили директора обласної інспекції...

Опубліковано Андрій Дяченко Понеділок, 17 лютого 2020 р.


Труш Володимир
Голова Тернопільської обласної державної адміністрації
Габінет Дмитро
Голова Хмельницької обласної державної адміністрації
Коваль Віталій
Голова Рівненської обласної державної адміністрації
Всі досьє »