UA | RU
03 травня 2024, 12:44

Двох професорів Харківського університету нагородили орденом "Зірка Італії"

фото: ambkiev.esteri.it

Двоє видатних українських науковців - професор Віль Бакіров та професорка Олена Баннікова були нагороджені Орденом «Зірка Італії».

Про це йдеться у повідомленні Посольства Італії в Україні.

Як зазначили у диппредставництві, професор Бакіров, соціолог, вже понад три десятиліття розвиває співпрацю з італійськими університетами і, будучи ректором Харківського університету імені Каразіна, зумів значно поглибити викладання італійської мови в університеті та уклав угоду з Національним інститутом астрофізики.

Професорка Олена Баннікова, українська астрофізикиня, бере активну участь у поглибленні зв’язків та обмінів між італійськими та українськими науковцями та експертами, активно сприяючи розвитку відносин між Харківським університетом та італійською університетською системою, а також успішному проведенню багатьох двосторонніх наукових зустрічей.

"Це не лише визнання цінного внеску двох лауреатів у розвиток відносин між Італією та Україною у важливій галузі науки, але й символічний жест близькості до академічної спільноти, студентів та всіх мешканців Харкова, які вже два роки страждають від російських атак абсолютно не з власної вини, а хіба що через своє географічне місце розташування", – зазначив посол Італії в Україні П’єр Франческо Дзадзо.

Нагадаємо, раніше Благодійна організація "La Memoria Viva" ("Пам'ять жива") з Італії передала для України чергову гуманітарну допомогу.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
08 квітня 2026
Вибори "за два місяці". Чому Зеленський ризикує опинитися у вакуумі легітимності
Проект змін до виборчого законодавства, роботу над яким Україна ніби як розпочала ще минулого року, і наразі не завершила, може виглядати передчасним і в чомусь навіть провокативним. Але без нього у р...
06 квітня 2026
"єБачок" і "Тисячовесна". Як влада розтринькала Резервний фонд
Україна на межі фінансової катастрофи прагне не уникнути її, а роздати якомога більше грошей
03 квітня 2026
В очікуванні виборів: як змінюються політичні розклади на Полтавщині
"Довіра" нарощує м'язи, "За майбутнє" шукає своє майбутнє, а у партії влади точаться підкилимні війни
31 березня 2026
Ідентифікуй себе на камеру: як літні українці змушені боротися за пенсії
До 1 квітня пенсіонери, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ), ризикують зіткнутися з "заморожуванням" пенсій якщо не підтвердять, що не отримують виплати з РФ