UA | RU
11 листопада 2024, 13:09

В Україні прогнозують подорожчання хліба у листопаді – з чим це пов'язано

фото: pixabay.com

Ціни на хліб у роздрібній торгівлі уже в цьому місяці можуть зрости ще на 10-15%

Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії "Київ Хліб" Юрій Дученко, передає RegioNews з посиланням на Liga.net.

Він зазначив, що у жовтні ціни на хліб уже зросли на 5-10%. Однак це підвищення цін не покрило зростання витрат виробників в умовах, коли собівартість продукту стала суттєво дорожчою.

Дученко наголосив, що вартість практично всіх основних складників виробництва хліба продовжує зростати. За його словами, очікується, що до кінця року ціна борошна зросте на 11%, пакування — на 10%, послуг з перевезення — на 8%, газу — на 11%, а електроенергії — на 11%.

Очільник асоціації додав, що проблеми з борошном почалися ще з весни, і, попри зібраний новий урожай, ситуація ускладнюється. Він пояснив, що минулорічних запасів пшениці більше немає, а продовольча пшениця нового врожаю активно експортується, що підвищує її ціну на внутрішньому ринку. Виробники своєю чергою продають зерно малими партіями або навіть затримують його в очікуванні ще вищої ціни.

Водночас Дученко зауважив, що в Україні скорочується споживання хліба. За останній рік споживання впало приблизно на 5%. За словами фахівця, частково це пов'язано і з подорожчанням хліба.

При цьому, за словами Дученка, листопадове підвищення стане останнім цього року. У грудні підвищення цін не планується.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
Поліція Дніпропетровщини затримала трьох військовослужбовців ТЦК, які причетні до вбивства чоловіка
07 лютого 2026, 21:48
У Харкові чоловік ударив ножем двох працівників ТЦК
07 лютого 2026, 17:31
Єрмак – це не прізвище й не персоналія. Єрмак – це система
07 лютого 2026, 17:11
Бурштинська ТЕС на Прикарпатті сильно пошкоджена та зупинила роботу
07 лютого 2026, 16:59
У Харкові до 5 років ув’язнення засудили чоловіка, який забризкав газовим балончиком працівника ТЦК
07 лютого 2026, 16:25
На Закарпатті затримали іноземця, який за гроші намагався переправити українців до Угорщини
07 лютого 2026, 15:40
Україна отримала 300 потужних генераторів на півмільярда доларів
07 лютого 2026, 15:06
Український блогер, який щодня показував хвилину мовчання, виїхав до Канади
07 лютого 2026, 14:35
У Харкові працівники ТЦК "мобілізували" чоловіка разом із дружиною
07 лютого 2026, 14:05
Наша переговорна позиція об’єктивно слабка
07 лютого 2026, 13:59