UA | RU
24 квітня 2023, 18:12

В Україні судитимуть "вагнерівця" за штурм позицій ЗСУ під Бахмутом

Фото: із відкритих джерел

Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного бойовика російської приватної компанії Вагнер, який брав участь у бойових діях проти Сил оборони на східному фронті

Як інформує RegioNews, про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

Українські захисники взяли окупанта у полон наприкінці грудня минулого року під час боєзіткнення на Бахмутському напрямку.

За даними слідства, зловмисником є 23-річний громадянин однієї з країн Центральної Азії, який відбував покарання в Тюменській виправній колонії РФ за зґвалтування.

У жовтні 2022 року представники Вагнера запропонували йому ввійти до складу російської приватної компанії для участі у війні проти України. За умовами "контракту" йому пообіцяли 200 тисяч рублів та "ануляцію" судимості.

Уже через місяць він разом з іншими засудженими, які приєдналися до угруповання Вагнер, прибув до Ростова, де отримав військову форму, зброю та боєприпаси.

Потім найманців відправили на "тренувальний полігон", який дислокується на тимчасово окупованій території Луганської області. Втім, через відсутність інструкторів з бойової підготовки, "навчальний курс" так і не відбувся.

На початку грудня минулого року фігуранта у складі окупаційного угруповання перекинули на східний фронт. Але пробув він там недовго.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру у найманстві. Зловмисник перебуває під вартою. Тепер йому загрожує до 10 років тюрми.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України викрили ще трьох колаборантів в Харківській області. Серед них чиновники райради й "Начфін" колишньої окупаційної адміністрації рф.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Спецоперація "Опікун": на Полтавщині медики продавали фіктивні довідки
05 грудня 2025, 08:18
Атака дронів на Харків: рятувальники ліквідували пожежу
05 грудня 2025, 07:58
Війська РФ обстріляли два райони Дніпропетровщини: загинула дитина, є постраждалі
05 грудня 2025, 07:45
У Херсоні російські війська обстріляли перинатальний центр
05 грудня 2025, 07:40
З Донеччини за два тижні евакуювали майже 90 людей
05 грудня 2025, 07:31
"Куратори" Кремля: РФ створює нову систему управління окупованими територіями
05 грудня 2025, 07:26
Російська армія втратила за добу в Україні ще понад 1200 солдатів
05 грудня 2025, 07:15
Серія ударів БПЛА по Харкову: Терехов підтвердив три вибухи
05 грудня 2025, 07:02
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50