UA | RU
09 жовтня 2023, 21:46

Суд виніс вирок жителю Дніпра, який коригував удари РФ по лікарні та будівлі СБУ

Мешканцю м. Дніпро, який коригував ракетні обстріли по житловому будинку, лікарні та Управлінню СБУ, суд виніс вирок – він проведе у в'язниці 15 років

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Офіс генпрокурора.

Як зазначається, суд визнав винним місцевого мешканця у державній зраді (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України). Йому призначено покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Прокурори у суді довели, що чоловік був завербований лідером проросійської радикальної громадської організації "SERB" для збору інформації військового характеру з метою подальшої передачі представникам спецслужб рф", - розповіли у прокуратурі.

У відомстві також зазначають, що засуджений, виконуючи завдання російського куратора, здійснював збір даних щодо місць дислокації та переміщення підрозділів, військової техніки ЗСУ, Нацгвардії України, розташування систем протиповітряної оборони, мостів, залізничних вузлів, аеропорту на території м. Дніпро та області.

"Агент фіксував наслідки ракетних ударів, а саме: по аеропорту, лікарні в м. Дніпро, житловому будинку в м. Підгородне та будівлі Управління СБУ. При цьому позначав на Гугл-картах точні місця влучань зс рф. Отримані відомості чоловік направляв ворогу у вигляді текстових повідомлень, фото- та відеофайлів через Telegram", - йдеться у повідомленні.

До набрання вироком законної сили він перебуватиме під вартою.

У відомстві також нагадали, що у січні 2023 року у ході спецоперації було затримано ще сімох учасників розвідувальної групи генштабу зс рф. Наразі це третій винесений обвинувальний вирок у вигляді 15 років позбавлення волі. Щодо інших учасників слідство триває.

Нагадаємо, раніше чоловіка, який коригував російські ракетно-артилерійські удари по Харкову, засудили до 12 років позбавлення волі.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
01 липня 2026
Корупційний марафон. Що відомо про нові справи НАБУ проти нардепів від "Слуги народу"
Верховна Рада IX скликання увійде в історію великою кількістю корупційних скандалів та кримінальних справ
26 червня 2026
Замінована країна. Чи можна повернути життя на "мертві землі"
Україна є найбільш замінованою країною світу: до 20% всієї величезної території забруднено вибухонебезпечними предметами. Про те, як люди виживають за таких умов, і які заходи варто було би вжити для ...
25 червня 2026
Чи перетвориться Україна на "Скелю"? Що відбувається у "полку Сирського"
Звірства у 425 ОШП рано чи пізно вдарять і по президенту Зеленському
18 червня 2026
На межі вибуху. Чому українці дедалі частіше йдуть на відкритий спротив
Не завжди дії місцевих і центральних органів влади знаходять підтримку з боку населення. У підсумку люди змушені об'єднувати зусилля для відстоювання суспільних інтересів в правовому полі та не тільки
Внаслідок нічної атаки на Київ постраждали енергооб’єкти: частина мешканців без світла
02 липня 2026, 12:51
На Миколаївщині в ДТП загинули поліцейський та чоловік, якого везли до суду
02 липня 2026, 12:47
На Чернігівщині рятувальники дістали з Десни тіло чоловіка
02 липня 2026, 12:42
Образився через сварку: на Одещині чоловік спалив дві автівки свого батька
02 липня 2026, 12:23
Коли ВЛК перестає бути фільтром: що не так із мобілізацією
02 липня 2026, 12:14
Вже 17 жертв: у Києві збільшилася кількість загиблих внаслідок масованого обстрілу
02 липня 2026, 11:54
Українка Оляновська встановила світовий рекорд у спортивній ходьбі
02 липня 2026, 11:52
Мати телеведучої Тали Калатай опинилася під завалами під час атаки на Київ
02 липня 2026, 11:36
На Львівщині автомобіль вилетів з дороги і перекинувся: водій загинув
02 липня 2026, 11:31
Після нічної атаки РФ: є знеструмлення в Києві та кількох областях
02 липня 2026, 11:17