UA | RU
23 травня 2023, 14:32

У Дніпрі виник мовний скандал: вчителька відмовлялася говорити з учнями українською

Фото: Pexels

У Дніпрі в школі №126 спалахнув мовний скандал. Вчителька розпочала онлайн урок в 6-му класі російською. Олена Юхимчук – мама учениці зробила зауваження вчительці. Після цього 12-річну дівчинку, за словами жінки, почали цькувати та писати погрози в месенджері. Наразі з'явилися нові подробиці після розголосу ситуації

Про це йдеться у матеріалі "Радіо Свободи", передає RegioNews.

"Один з учнів двічі звернувся до вчительки по темі українською мовою, вона двічі відповіла йому російською. Я приєдналася: увімкнула мікрофон, представилася – мама такої-то учениці, попросила її вести урок українською", – розповіла мама учениці.

Педагогиня почала обурюватися. Наголосила, що це її рідна мова, а урок вона ще не починала.

Після конфлікту її доньку з онлайн-уроку викинули. Під’єднатися повторно не змогли – вчителька не приймала запит.

Додамо, що ТСН.ua мама учениці розповіла і про цькування з боку батьків. В батьківському чаті вони стали на захист вчительки та запропонували написати колективну скаргу, щоб перевести дівчинку до іншого класу. Згодом, за словами жінки, її видалили з групи.

Вона також додала, що дівчинка інцидент пережила важко та перебувала в пригніченому стані.

Після розголосу ситуації, стверджує Олена Юхимчук, батьківський комітет просив в неї вибачення, однак жінка вважає це формальністю.

Також вона зверталася з офіційним запитом до дирекції школи. Там у відповідь на звернення провели педраду й засідання комісії щодо булінгу дитини. На її думку, це була також формальність.

Мати після інциденту почала скаржитися в різні інстанції. Зокрема і до директорки школи.

В адміністрації закладу жінці повідомили, що все ситуацію з’ясували і факту булінгу не виявили. Це підтвердила і директорка закладу.

Також вона розповіла, що після оприлюднення ситуації вчителька потрапила до лікарні, а у школі провели батьківські збори та виховну годину для дітей, запросили офіцера поліції, який поговорив з ними.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь також відреагував на інцидент.

Під час коментування ситуації "УП. Життя" Тарас Кремінь підтвердив факт звернення до нього стосовно порушення мовного закону в школі Дніпра під час освітнього процесу.

"Прийняв рішення про здійснення заходів державного контролю за застосування державної мови", – сказав Кремінь

Через велику кількість документів з різних органів, зокрема з поліції, перевірка триватиме ще протягом місяця.

Омбудсмен повідомив, що вчителька, яку обвинуватили в порушенні мовного законодавства та цькуванні учениці, перебуває за кордоном та проводить уроки дистанційно.

Уповноважений підтвердив, що щодо вчительки застосували адміністративне покарання – догану за порушення мовного законодавства. Таку міру було застосовано і щодо директорки школи, де трапився інцидент.

За словами омбудсмена, адміністрація школи за власної ініціативи запросила його до навчального закладу та визнала свою провину.

Нагадаємо, за підсумками 2022 року у Києві зафіксовано 823 звернення щодо порушень мовного закону. Що є найвищим показником в Україні.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram