UA | RU
Юрій Гаврилечко Експерт ГО "Фонд суспільної безпеки" info@regionews.ua
18 листопада 2020, 21:22

Мінрегіон "закатує в асфальт" президентське "Велике будівництво"?

Проект "Велике будівництво" став фактично візитною карткою видимої творчої діяльності Президента України Володимира Зеленського. При цьому, найбільш часто помітною частиною цього самого "великого будівництва" є дорожнє будівництво.
Проект "Велике будівництво" став фактично візитною карткою видимої творчої діяльності Президента України Володимира Зеленського. При цьому, найбільш часто помітною частиною цього самого "великого будівництва" є дорожнє будівництво.
Фото: Офіс президента

І дійсно, важко не помітити активізацію дорожніх робіт як в Києві, так і в областях. Особливо активно будівельні роботи йшли в період до місцевих виборів (до 25 жовтня), коли на завершених об'єктах намагалися попіаритися всі, кому не лінь: від голів ОДА до мерів і кандидатів в депутати місцевих рад ... від різних партій (!), а не тільки від президентської "Слуги народу".

Одна біда, вибори закінчилися, а будівництва так і не завершилися, дороги - не доробили і ... ще й друга хвиля "коронакризи" приспіла якраз вчасно.

Втім, після того, як екс-заммінстра фінансів і екс-радник голови Офісу Президента Ігор Уманський оприлюднив вельми цікаві дані використання "коронавірусних грошей" у "Великому будівництві", а також пояснив причини саме такого їх розподілу, з'явилося багато питань. Як зі сфери чисто економічної, так і з сфери політичної.

За словами Уманського, "розпил" грошей платників податків на "Великому будівництві" воістину вражає. До 40% освоєних коштів "розпилюються", а тендери виграють в переважній більшості випадків шість компаній, які називаються "дорожнім картелем", які потім перепродують виграні підряди з чималим дисконтом. Під "розпил" потрапили і 35 млрд грн з "Ковідного фонду", виділені на будівництво доріг.

І хоча Уманський будь-які прізвища називати відмовляється, владна вертикаль, яка контролює "Велике будівництво", у всіх на виду. У червні поточного року було створено Координаційну раду "Великого будівництва", яку очолив заступник голови ОП Кирило Тимошенко. У неї, крім інших, увійшли: Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, помічник Тимошенко Юрій Голик, а також радник голови ОП Андрія Єрмака Михайло Подоляк.

При цьому неофіційними кураторами "Великого будівництва" стали Тимошенко і Подоляк, безпосередньо підлеглий Єрмаку. Очевидно, це загострило, ну скажімо так, "взаємну нелюбов" Єрмака/Подоляка і Тимошенко.

Така ситуація очевидно пішла на користь Чернишову, який де-факто став основним спікером проекту "Велике будівництво" і одним з основних його бенефіціарів. Чернишов відповідає за соціальні об'єкти (школи, садочки, лікарні), завдяки чому має вплив на регіональні еліти. І це при тому, що ситуація з проектом для нього близька до провальною.

Мінрегіон рапортує про 89% готовності об'єктів "Великого будівництва", але ЗМІ проаналізували дані офіційного сайту програми і пишуть, що загальна готовність складає всього 64%. Складається враження, що керівництво Мінрегіону вводить в оману не тільки суспільство, але і особисто президента Володимира Зеленського, адже різниця між 64% і 89% - складає вагомі 25% від загального обсягу робіт.

При цьому Чернишов, який орієнтується безпосередньо на Єрмака, хоче свій провал з "Великим будівництвом" обернути в отримання доступу до ще більшої кількості потоків. Адже скандал, що розкрився - це війна всередині вертикалі, де Єрмак, Подоляк, Чернишов і компанія намагаються зменшити вплив Тимошенко, Голика і Кубракова. Останнього, до речі, Тимошенко хоче посадити в крісло міністра інфраструктури замість людини Єрмака - Владислава Криклія. Втім, той же Голик, який є помічником Тимошенко, вже здобув пристойні зв'язки і з Чернишовим. Так що, Голик точно без роботи не залишиться.

Всі ці війни за схеми і розпил потоків між групами впливу в найближчому оточенні президента не тільки "закочують в асфальт" проект "Велике будівництво" і гроші з "Ковідного фонду", але вводять в оману Президента і обвалюють його рейтинг. Цікаво, які висновки зробить президент? Особливо якщо врахувати, що Чернишов вже досить ефективно заблокував ще одну президентську ініціативу, а саме - містобудівну реформу ... Чекаємо якнайшвидшого голосування в Раді закону про інтерпеляцію?

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
 
Підписуйтесь на RegioNews
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
09 квітня 2025
"Діти ворогів народу". Чому обстріл Кривого Рогу викликав таку несподівану реакцію
Українське суспільство, розділившись на частини і ворогуючи між собою, докотилося до цілком російських антигуманістичних наративів. Чому військовий дозволяє собі настільки різкі заяви на адресу не про...
09 квітня 2025
Шлях одинокої матері: як живуть жінки, що втратили чоловіка на війні
До повномасштабної війни статус одинокої мами мали майже 120 тис. українок. Але сьогодні цей показник, на превеликий жаль, постійно збільшується. Ростити дітей самотужки — завдання вкрай непросте, тим...