UA | RU
19 березня 2020, 14:00

Критичні помилки Зеленського і Кличко, які сприяють коронавирусу

Президент, прем'єр-міністр і мер Києва, як видно, ще погано розуміють, що відбувається з життєзабезпеченням країни, і не вирішують проблеми, які розкрилися за час першого дня повного карантину
Президент, прем'єр-міністр і мер Києва, як видно, ще погано розуміють, що відбувається з життєзабезпеченням країни, і не вирішують проблеми, які розкрилися за час першого дня повного карантину
Фото: Андрій Гудзенко

Проблема 1. Лікарі та медичний персонал

Медичним працівникам по всій країні треба приїжджати на роботу і їхати з роботи, при цьому вони не забезпечені транспортом або засобами для виклику таксі. Багато їдуть в столицю з передмість, багато мають близьких людей похилого віку і дітей, і не ризикують їздити в громадському транспорті. На медиків зараз падає велике навантаження, вони витрачають на дорогу набагато більше часу через зупинку громадського транспорту.

Рішення: Влада зобов'язана забезпечити транспортування всім співробітникам медичних установ, які виконують найбільш небезпечну роботу. Надати розвезення або укласти договір з компаніями таксі, щоб закріпити частина машин для перевезення персоналу.

Проблема 2

Для того, щоб сидіти вдома і замовляти їжу, до здивування президента, уряду та мера, хтось повинен виконувати масу критично важливої роботи:
перевозити товари та вантажі;
працювати на теплоелектростанції;
ремонтувати машини;
прибирати відходи та сміття;
вантажити товари і продавати їх в магазинах, аптеках, заправках;
обслуговувати обладнання для життєзабезпечення;
обслуговувати станцію аерації, каналізації і водопостачання;
виробляти продукти харчування та товари для забезпечення режиму карантину.

Рішення: Всім цим людям необхідний транспорт, щоб дістатися до роботи. Влади зобов'язані забезпечити роботу громадського транспорту, відкрити метрополітен, щоб десятки тисяч людей, які залучені в життєзабезпечення, могли безперебійно добиратися громадським транспортом за своїми завданнями, а не набиватися в переповнені маршрутки, які вкрай рідко ходять. Тільки в такому випадку люди не будуть набиватися в транспорт, а зможуть перебувати на безпечній дистанції.

Проблема 3

У групі ризику знаходяться, перш за все люди у віці від 60 років - люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, що страждають серйозними захворюваннями, які послаблюють імунітет, люди молодшого віку, у яких є проблеми з легенями. Їм треба категорично заборонити виходити з дому і забезпечити всім необхідним, щоб це було реально.

Рішення: органи місцевої влади повинні провести поквартирний обхід і скласти список людей, які потребують допомоги. Необхідно забезпечити координацію та оповіщення про програми допомоги нужденним в домашній самоізоляції, щоб будь-який громадянин або громадська організація могли також надавати цільову допомогу.

Проблема 4

Багато людей юрбиться в магазинах, на ринках і аптеках, передача вірусів не обмежена. Необхідно скоротити кількість людей у місцях громадського користування, але одним забороною це не вирішити.

Рішення: виділення годин для відвідування магазинів для жителів навколишніх будинків, контроль черг та порядку доступу до прилавків. У багатьох країнах це забезпечується з допомогою поліції і персоналу магазинів. Тобто регулювання доступу дозволить упорядкувати відвідування основних місць, де масова передача вірусу можлива.

Проблема 5

Відсутність засобів захисту органів дихання для забезпечення всіх громадян.

Рішення: Необхідно роз'яснити людям, що передача респіраторних вірусів відбувається насамперед у місцях загального користування. На годину-півтора роль маски можуть виконувати підручні засоби - шарфи, хустки, тканини, які знижують ймовірність ураження вірусом (хоч і не виключають), і знижують ймовірність що ви самі як вірусоносій заразіть інших. Все це після виходу на вулицю слід прати вдома. При заході в місце громадського користування ВСІ відвідувачі повинні бути зобов'язані закривати органи дихання будь-якими підручними засобами.

 
Підписуйтесь на RegioNews
11 грудня 2024
"Втомлені" мости Києва: чи загрожує столиці транспортний колапс між двома берегами Дніпра
1 грудня 2024 року у Києві нарешті відкрили для руху приватного транспорту Подільський міст, що з’єднує два береги Дніпра. На цю подію містяни очікували кілька десятків років, а сам міст вже давно отр...
09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
ЗСУ знищили за добу понад 1000 російських окупантів
14 грудня 2024, 11:49
Над Черкащиною знищили 25 "Шахедів": пошкоджена ЛЕП
14 грудня 2024, 11:20
Пошкоджені склади та адмінбудівля підприємства: наслідки російської атаки на Київщині
14 грудня 2024, 10:52
Сили ППО вночі збили 58 російських безпілотників, ще 72 – локаційно втрачені
14 грудня 2024, 10:26
Морпіхи показали, як збивають "Шахеди" з патрульних катерів "Айленд"
14 грудня 2024, 09:14
На Хмельниччині увʼязнили чоловіка, який металевим прутом побив 12-річного пасинка
14 грудня 2024, 07:10
На Київщині чоловік протягом восьми років ґвалтував свою доньку: його засудили до довічного
14 грудня 2024, 00:19
"Сталевий Кордон" показав, як вночі полює на російських окупантів на Сумщині
13 грудня 2024, 22:35
Вивозили 20 тонн щомісяця: на Львівщині посадовці крали пальне з військової частини
13 грудня 2024, 21:50
У Запоріжжі на вихідні перекриють Дніпровську ГЕС
13 грудня 2024, 21:20