UA | RU
Олександр Коваленко Військовий експерт [email protected]
27 серпня 2023, 10:32

Дивна ракетна атака чи... нічого дивного

Нічна ракетна атака 27 серпня, скоріш за все, є спробою росіян змінити тактику ракетних ударів
Нічна ракетна атака 27 серпня, скоріш за все, є спробою росіян змінити тактику ракетних ударів
Ту-95МС. Фото: російські ЗМІ

Отже. У районі 23:50 було зафіксовано зліт 6 стратегів Ту-95МС. Через деякий час, близько 00:40 у повітря піднялися ще 2 стратеги Ту-95МС, а близько 01:40 ще +3.

Таким чином цієї ночі в повітря піднімалося 11 Ту-95МС.

Така кількість Ту-95МС має потенціал пуску - 88 ракет. Але такої кількості вони все одно не випустили б. По-перше, тому, що у них зараз накопичений потенціал БК орієнтовно до 30 ракет. По-друге, показник ракет, що завантажуються на Ту-95МС на сьогодні, в середньому 4 на літак.

У результаті було здійснено пуск до 8 цілей, 4 з яких були збиті, а решта, згідно з офіційними заявами, могли виявитися обманками. Пуск здійснювався з 5 літаків із 11. Тобто, по 1-2 ракети з літака.

Ще одним незвичайним явищем було те, що запуск здійснювався в районі Енгельса.

Нагадаємо, що раніше пуски Х-101/555 здійснювалися з повітряного простору над Каспійським морем. З інших локацій пуски цих ракет були рідкістю.

Власне, на перший погляд, незвичайна поведінка та незвичайна атака, але насправді не зовсім так.

Простежується спроба змінити тактику завдавання ракетних ударів, вибрати максимально оптимальну як локацію, так і комплекс засобів, що вражають і відволікають. Зміна локації, це промацування нового маршруту польоту ракети, реакцію цього нашої ППО.

Щодо кількості літаків, то застосування більшої кількості Ту-95МС, ніж відбувається пусків, може бути обумовлене демонстрацією підвищеної загрози масованого удару, що максимально активізує все ППО по Україні, що фіксує російська сторона.

Власне, цей удар не мав цілеспрямованої мети знищити десятки об'єктів, влаштувати пекельну ніч. У цьому випадку була розвідка, виявлення ППО з урахуванням нової тактики завдавання ударів. І якщо командування РОА залишилося задоволене результатом, то справжнього удару можна очікувати найближчим часом.
 
Підписуйтесь на RegioNews
22 вересня 2023
Мобілізація жінок чи звірка даних: Чому українок з медичною освітою зобов'язали ставати на облік в ТЦК
Нещодавно Україну сколихнула новина про те, що жінки мають ставати на військовий облік у Територіальних центрах комплектування. Поки це стосується виключно жінок з медичною освітою. Проте особам жіноч...
21 вересня 2023
Масована ракетна атака рф по Україні: куди влучили та які наслідки
Вранці 21 вересня держава-агресор атакувала ракетами Україну. Під ударом опинились Київ, Рівне, Харків, Черкаси, Хмельницький та Львівська область. У деяких областях повідомляють про відключення світл...
20 вересня 2023
Що буде з громадами, якщо з місцевих бюджетів заберуть податок з доходів військових
Кабмін пропонує забрати у місцевих бюджетів прибутковий податок із зарплат військових та направити гроші на потреби фронту. Якщо парламент ухвалить відповідний законопроєкт, громади втрачатимуть сотні...
18 вересня 2023
Дивна смерть Геннадія Лагути. Чи повісять на покійного усю провину за здачу Херсона
Минулих вихідних у київській лікарні за дивних обставин помер 49-річний колишній очільник Херсонської області Геннадій Лагута. Його передчасна та загадкова смерть одразу ж викликала дуже багато запита...

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook