UA | RU
08 вересня 2022, 15:34

Контрнаступ на Харківщині: українські захисники звільнили від окупантів понад 20 населених пунктів — Генштаб

У Харківській області українські військові під час ведення активних бойових дій звільнили понад 20 населених пунктів, які тимчасово були окуповані російськими загарбниками та повернули під контроль 700 квадратних кілометрів. Йдеться про Харківський та Південнобузький напрямки
У Харківській області українські військові під час ведення активних бойових дій звільнили понад 20 населених пунктів, які тимчасово були окуповані російськими загарбниками та повернули під контроль 700 квадратних кілометрів. Йдеться про Харківський та Південнобузький напрямки
Фото: з відкритих джерел

Про це пише RegioNews із посиланням на заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексія Громова під час брифінгу.

"В рамках проведення оборонної операції на Харківському напрямку з метою відновлення втрачених територій з початку тижня ЗСУ у взаємодії з підрозділами Нацгвардії й іншими силовими структурами ведуть активні дії на визначених напрямках. На цей час військові частини вклинулись в оборону противника на глибину до 50 кілометрів. Тривають фільтраційні дії в низці населених пунктів. У ході ведення активних дій на Харківському напрямку звільнено понад 20 населених пунктів", - повідомив він.

За словами заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексія Громова, Україна повернула під свій контроль 700 квадратних кілометрів, які були окуповані росіянами. Йдеться про Харківський та Південнобузький напрямки.

"Загальна площа територій, повернутої під контроль України, на Харківському та Південнобузькому напрямках складає понад 700 квадратних кілометрів", - сказав Громов.

За його словами, ЗСУ вклинилися в оборону ворога на глибину до 50 кілометрів, і "тривають фільтраційні дії у низці населених пунктів".

Громов додав, що Збройні сили України також поліпшили своє тактичне становище на Краматорському напрямку. Також під контроль взятий населений пункт Озерне. Він зазначив, що на Краматорському напрямку українські бійці просунулися в глибину до 2 км.

"В ході ведення наступальних дій на Слов'янському напрямку підрозділи 103 окремої бригади територіальної оборони разом з підрозділом 15 полку Нацгвардії просунулися в глибину до 3 км і звільнили населений пункт Озерне", - розповів Громов.

Водночас як додав Громов, на окремих напрямках наші бійці просунулись вглиб оборони росіян від 2 до декількох десятків кілометрів.

Нагадаємо, Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що Збройні сили України, скориставшись передислокацією російських сил, провели ефективний контрнаступ на північний захід від Ізюма, просунулися як мінімум на 20 км і здобули 400 квадратних кілометрів.

Українські сили, ймовірно, використовували тактичну несподіванку, щоб 7 вересня просунутися як мінімум на 20 км на контрольовану Росією територію на сході Харківської області.

Тяглі в Херсонській області операції ЗСУ змусили російські війська зосередитися на півдні, що дозволило українським силам почати локальні, але дуже ефективні контратаки в районі Ізюма.

Раніше повідомлялось, що українські захисники відбили деякі населені пункти на півдні України. Про звільнені території повідомлять пізніше, щоб не піддавати їх масованим ударам з боку окупантів. Військові дуже серйозно стежать за тим, щоб звільнені населені пункти не піддавалися масованим артилерійським і авіаційним ударам з боку загарбника.

Нагадаємо, в Харківській області міська влада Балаклії просить громадян не поширювати інформацію про військові операції Збройних сил України. Міська влада повідомила, що є інформація про звільнення деяких населених пунктів Балаклійської громади, але потрібно чекати офіційного підтвердження.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Подобається», щоб читати
Regionews.ua в Facebook