UA | RU
13 сентября 2019, 11:15

Вчені виявили воду на планеті K2-18b

Астрономи вперше виявили воду в атмосфері планети K2-18b, що обертається в так званій "зоні життя" навколо своєї зірки. Причому води на планеті, судячи з усього, дуже багато.

Виявлена на K2-18b вода у поєднанні зі сприятливою температурою означають, що на планеті може бути життя.

Планету продовжать вивчати - як анонсують вчені, за найближчі 10 років астрономи зможуть за допомогою нових космічних телескопів визначити, чи гази в атмосфері K2-18b вироблені живими організмами.

Результати нинішнього дослідження опубліковані в журналі Nature Astronomy.

"Фантастичне відкриття"

Дослідженням займалася професор Джованна Тінетті з Університетського коледжу Лондона.

Вона назива відкриття "фантастичним": "Вперше ми виявили воду на планеті, розташованій у зоні життя, де температура допускає присутність життя".

Комп'ютерне моделювання дозволяє припустити, що до 50% атмосфери цієї планети складається з води.

Планета K2-18b лише вдвічі більша за Землю, температура на ній - між 0 і 40 градусами Цельсія, що дозволяє воді залишатися в рідкому стані.

"Це відкриття наближає нас до відповіді на фундаментальне питання: унікальна чи Земля?" - каже після участі в дослідженні доктор Ангелос Ціарас.

Умови на K2-18b можуть бути придатні для життя, але підтвердити зараз цю гіпотезу неможливо.

111 світлових років до Землі

Зонд

Планета знаходиться на відстані 111 світлових років від Землі - це занадто далеко для запуску туди зонда.

Єдине, що залишається, - дочекатися появи у 2020-х роках нового покоління космічних телескопів, які зможуть проаналізувати склад газів в атмосфері K2-18b і встановити, чи є серед них вироблені живими організмами, говорить учасник дослідження доктор Інго Вальдманн.

"Це одне з головних питань в науці. Ми завжди хотіли дізнатися, чи одні ми у Всесвіті. Протягом наступних 10 років дізнаємося, чи є в атмосфері планети хімічні елементи, вироблені живими істотами", - наголошує він.

"Суперземля"

Водночас підхід щодо "газів, вироблених живими істотами", має ряд труднощів.

Перш за все, у астрономів немає консенсусу з приводу того, наявність яких саме газів може свідчити про присутність життя на планеті.

Планету K2-18b відкрили в 2015 році.

Вона вважається "Суперземлею" - тобто має масу в діапазоні між Землею і Нептуном, й придатна для спектроскопічних досліджень.

Планета знаходиться в системі червоного карлика, розташованого в сузір'ї Лева.

Воду знаходили і на інших планетах, але там температура була або надто низькою, або занадто високою для того, щоб там могло існувати життя за мірками сучасної науки.

gnews gnews Подписывайся, чтобы узнать новости первым Подписаться
18 февраля 2026
Франковск как маркер. Почему евроинтеграция буксует на уровне мэрий
Экологическая ситуация в Ивано-Франковске ухудшается, а местные власти снова говорят о строительстве храмов
16 февраля 2026
Между Трампом и Киевом: каким будет стратегический выбор Европы
В Мюнхене обсудили место Украины в новой архитектуре европейской безопасности
13 февраля 2026
Повестка для мэра. Как мобилизация становится средством политической расправы
Третий город Кропивниччины остался без мэра, которого сначала через суд восстановили в должности, а затем мобилизировали в армию, как он сам говорит, в качестве мести
11 февраля 2026
Бюджетная эпопея в Одессе. Справится ли новый глава города с наследием Труханова
Одесские местные депутаты отказались собираться на сессию и голосовать за бюджет развития
Зеленский заявил, что Россия уже начала третью мировую войну – интервью BBC
23 февраля 2026, 10:39
Арахамия, Терехов и Абрамович создают новую партию – СМИ
23 февраля 2026, 10:21
Столкновение авто возле АЗС во Львовской области: пострадали два человека
23 февраля 2026, 10:03
Искалечил до потери глаза: в гостинице в центре Киева иностранец избил мужчину
23 февраля 2026, 09:38
Взрывы в спальном районе: в Киевской области разыскивают лиц, запустивших салют
23 февраля 2026, 09:24
В Купянске трое российских военных добровольно сдались в плен
23 февраля 2026, 09:19
В Днепре мужчина провалился под лед и погиб
23 февраля 2026, 09:01
Взрывы в центре Львова: задержанной сообщено о подозрении в терроризме
23 февраля 2026, 08:49
Без "лишних" тревог: в Харькове сократили их продолжительность на 44%
23 февраля 2026, 08:38
Ночная атака на Украину: РФ ударила баллистикой и 126 беспилотниками
23 февраля 2026, 08:28