У поліції назвали кількість затриманих за підпали автомобілів військових
Національна поліція спільно із СБУ розкрили 59 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців
Про це в ефірі телемарафону повідомив начальник карного розшуку Національної поліції Вадим Дзюбинський, передає RegioNews.
За його словами, Нацполіція спільно із СБУ розкрили 59 фактів підпалів автомобілів військовослужбовців і викрили 68 осіб у скоєнні цих злочинів.
"Найбільше підпалів авто зафіксовано у Києві, Одесі, Дніпрі і Харкові. Підпали скоюють особи різної вікової категорії, лише частина із них є неповнолітніми. Усіх їх об’єднує бажання заробити швидкі і легкі гроші", - зазначив Дзюбинський.
Правоохоронець додав, що автомобілі були підпалені на замовлення представників спецслужб РФ.
"Зазвичай людей вербують, коли вони шукають роботу в інтернеті, зокрема через телеграм-канали натрапляють на оголошення про роботу. Далі із ними зв’язуються анонімні адміністратори і пропонують за грошову винагороду здійснити підпал автомобілів", - розповів Дзюбинський.
Він нагадав, що підпал авто військовослужбовців кваліфікується як заподіяння шкоди обороноздатності держави - ст.113 (диверсія) і ст. 114 (перешкоджання діям ЗСУ) ККУ. У випадку настання особливо тяжких наслідків це кваліфікується як тероризм.
За підпали авто передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох років до довічного ув'язнення.
Нагадаємо, нещодавно співробітники Служби безпеки та Національної поліції викрили пару, яка на замовлення РФ підпалювала автомобілі Сил оборони України в Київській області. Зловмисників затримали.
Також повідомлялося, що в ніч проти 21 липня на столичній Троєщині знову спалили автомобіль військових.
Додамо, що в Харкові раніше затримали 18-річного хлопця, який підпалив автомобіль військовослужбовця ЗСУ. Зловмисник мав отримати за це 40 тисяч гривень.