UA | RU
15 березня 2024, 21:07

Кабмін затвердив програму розвитку української мови до 2030 року, — подробиці

фото: pixabay.com

Кабінет міністрів України схвалив Державну цільову національно-культурну програму забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя до 2030 року

Про це повідомляє RegioNews з посиланням на сайт Міністерства культури та інформаційної політики.

"Програма спрямована не тільки на створення умов для подолання наслідків русифікації, а й на розвиток та використання державної мови в усіх сферах суспільного життя.

Крім того, вона охоплює заходи популяризації української мови у світі, адже нею розмовляють найсміливіші люди на землі", – розповів тимчасовий виконувач обов’язків Міністра культури Ростислав Карандєєв.

У МКІП зазначили, що Програма допоможе створити єдиний українськомовний простір, де кожен зможе почуватися комфортно та матиме доступ до інформації.

Також планують розробити спеціальні проекти, метою яких стане:

  • подолання наслідків лінгвоциду (цілеспрямованого знищення мови), а також відновлення функціонування державної мови на деокупованих територіях;
  • популяризація української мови в Україні та за її межами;
  • покращення викладання української мови в закладах освіти.

У документі зазначили, що до 2030 року всі держслужбовці мають володіти державною мовою – такими є вимоги Українського правопису й інших стандартів.

Крім того, українську мають використовувати у спілкуванні, діловодстві та для отримання інформації. У МКІП обіцяють вживати заходів для допомоги працівникам бізнесу в опануванні державної мови. Також запровадять державні стандарти та українську професійну термінологію.

Очікують, що в побуті українці спілкуватимуться лише українською.

У міністерстві кажуть: щоб досягти цієї цілі, українців треба забезпечити якісними культурними продуктами та українськомовним контентом.

"Реалізація програми сприятиме тому, щоб до 2030 року 80% українців у родині та побуті почали розмовляти українською. Частка україномовного культурного продукту має збільшитися з 55% до 85%", — запевнили у МКІП.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, в Україні близько 80% населення виступають за виключення російської мови з офіційного спілкування. За даними, лише 10% громадян підтримують ідею, щоб російська мова була офіційною у їхній області або стала другою державною мовою.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну