UA | RU
01 грудня 2023, 09:50
Реклама

Що буде, якщо не повернути мікрокредит

У кожної людини хоч раз у житті бували фінансові проблеми, які змушують звертатися по допомогу в банк або МФО - мікрофінансову організацію. І що гріха таїти, в голову напевно закрадалася думка: що буде, якщо не платити за позикою? Чи можна безкарно кинути кредитора? Відповідям на ці запитання присвячена наша стаття

Що буде, якщо не платити за кредитом взагалі

Якщо не платити за мікрокредитом взагалі, основних наслідків буде три:

  • Ваша кредитна історія буде безнадійно зіпсована. Жоден банк або МФО не погодяться з вами співпрацювати. Така "чорна мітка" буде на вас щонайменше 10 років – поки дані не відправляться в архів.

  • Кредитор має право подати на вас до суду. У більшості випадків судді стають на бік кредитора. Після цього виконавча служба накладе арешт на ваше майно і банківські рахунки. Щомісяця з ваших доходів почнуть списувати 50% на користь кредитора. Це триватиме доти, доки борг не буде повністю погашений.

  • Людина, яка злісно не виплачує мікропозику, рано чи пізно зіткнеться з колекторами. У колекторських служб набагато жорсткіша манера спілкування з боржниками, ніж у самих МФО. Колектори будуть надзвонювати не тільки вам, а й вашим родичам, а також на роботу.

Штрафи та відсотки за мікропозиками

Усе це – погані новини для неплатника. Але є й хороші. Жодна мікрофінансова організація не має права нараховувати штрафи та пені "безлімітно". Раніше дійсно так і було. Нерідкі були ситуації, коли позичальник позичав на телефон або комп'ютер, а в підсумку доводилося віддавати за борги квартиру. Ситуація почала набувати гіпертрофованого характеру. Тому в неї втрутився Центробанк. Тепер максимальна сума переплат не може перевищувати 150% від початкової суми боргу.

Чи можна не платити законно

Розглянемо тепер таке питання: чи можна не платити за мікропозикою законно? Суди стають на бік боржника у трьох випадках:

  • умови договору кабальні. Але довести це досить проблематично;

  • компанія не мала права видавати кредити – ви зв'язалися з нелегальним кредитором;

  • позичальник був недієздатний, а отже, його підпис під договором кредитування не має юридичної сили.

Не заплатити за кредитом можна, якщо вас визнають у суді банкрутом. Але ця процедура досить довга і потребуватиме фінансових витрат на оплату праці фінансового керуючого. Є ще одна можливість – якщо кредитор не подасть проти вас позов протягом 3 років. Але ймовірність цього, як ви самі розумієте, дуже мала.

Як отримати відстрочку з виплати боргу

Що ж робити, якщо платити за кредитом потрібно, але нічим? У цьому випадку можна спробувати перекредитуватися – взяти кредит 24/7 в іншій МФО, і, бажано, під менший відсоток. Так у вас з'явиться додатковий місяць на вирішення своїх фінансових проблем. По суті, це і є відстрочка. Але в багатьох випадках взяти новий кредит не вийде.

Доведеться домовлятися з мікрофінансовою компанією, і, можливо, доводити свою правоту в судовому порядку. Для суду головне це документи. Ви повинні зібрати докази того, що не могли виконувати свої зобов'язання. Таким доказом може бути:

  • довідка з лікарні, виписка з історії хвороби;

  • довідка з колишнього місця роботи, яка підтверджує, що вас скоротили, підприємство закрили, фірму розформували тощо.

Суд дасть вам деякий час на погашення боргу. У цьому випадку не платити не вийде – інакше вами займуться судові виконавці.

11 грудня 2024
"Втомлені" мости Києва: чи загрожує столиці транспортний колапс між двома берегами Дніпра
1 грудня 2024 року у Києві нарешті відкрили для руху приватного транспорту Подільський міст, що з’єднує два береги Дніпра. На цю подію містяни очікували кілька десятків років, а сам міст вже давно отр...
09 грудня 2024
Скільки "коштує" суддя Печерського суду?
Держава захистила військових та їхні родини від судових тяжб під час воєнного стану, але чомусь для судді Новака закон не писаний
05 грудня 2024
Чому Міністерство єдності на чолі з Чернишовим не зможе повернути додому мільйони українців
В Україні з’явилась нова державна структура, головною метою якої є повернення українців додому. Новостворене Міністерство національної єдності очолив опальний екс-очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов...
29 листопада 2024
Що очікує українців у грудні: "тисяча Зеленського", підвищені податки та нові правила бронювання від мобілізації
Перший місяць зими принесе українцям багато нововведень і насамперед це стосується підвищення податків — оновлення в цій фіскальній частині набудуть чинності вже з 1 грудня. Також для бізнесу запровад...
Масштабна пожежа на Хмельниччині: спалахнула приватна пекарня
15 грудня 2024, 18:45
15 грудня – шоста річниця "народження" Православної Церкви України
15 грудня 2024, 17:50
За тиждень Росія випустила по Україні понад 600 КАБів, 100 ракет і 550 "шахедів", – Зеленський
15 грудня 2024, 17:00
На Запоріжжі Сили оборони знищили російський потяг із 40 цистернами пального
15 грудня 2024, 16:25
У центрі Києва горів гуртожиток
15 грудня 2024, 15:49
Більше світла з 16 грудня: у ДТЕК анонсували нові графіки відключень
15 грудня 2024, 15:00
Десятки танків, артсистем і ББМ: за добу ЗСУ знищили ще майже 1300 російських окупантів
15 грудня 2024, 14:20
Через російські атаки на Сумщину постраждали двоє мирних жителів
15 грудня 2024, 13:50
Вночі українська ППО збила понад 50 російських "шахедів" та БпЛА невстановленого типу
15 грудня 2024, 13:18
Масштабна ДТП із загиблими біля Львова: п’яний 23-річний водій BMW влаштував аварію та втік
15 грудня 2024, 12:40