UA | RU
14 вересня 2023, 14:02

В Україні удосконалять порядок виплати компенсацій за зруйноване через війну житло

фото: ДСНС

В Україні влада має намір удосконалити програму виплати грошових компенсацій за пошкоджене чи знищене під час війни житло. Вносити зміни планують за участі місцевої влади

Такі наміри анонсувала голова комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування Олена Шуляк.

Як пояснила Шуляк, оскільки більшість громадян не мають змоги самостійно поремонтувати пошкоджені оселі чи придбати нове замість зруйнованого Верховна Рада ще у лютому поточного року ухвалила закон щодо компенсацій. Це був серйозний крок у питанні забезпечення соцзахисту громадян, програма працює доволі результативно. Однак вона вимагає покращення.

Зараз багато таких об’єктів розташовані на окупованих територіях, де відновлення почнеться тільки після деокупації. При цьому громадяни повинні мати гарантію того, що їм не доведеться потім самостійно відбудовувати житло.

Зміни у програмі задля більшої ефективності ухвалюватимуть виключно за участі громад. Задля цього організують низку консультацій, де планують обмінятися оцінками проєкту і ідеями з покращення. До них долучать також представників профільних міністерств, народних депутатів, громадян, житло яких пошкоджене чи зруйноване

"Також ми запрошуємо до участі голів та депутатів громад, представників комісій, які приймають рішення про компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, незалежних українських та міжнародні експертів, профільні ГО, технічних інвентаризаторів, оцінювачів майна, суддів, нотаріусів та інших. На основі нашого діалогу ми сформуємо рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій", — додала голова комітету.

Перше обговорення проведуть 20 вересня для мешканців західних і північних регіонів країни, друге, 27 вересня, — для жителів східних і центральних областей країни, третє, 3 жовтня, — для жителів південних областей України та АР Крим.

Нагадаємо, RegioNews повідомляв, хто може отримати компенсацію за зруйноване житло, як призначається компенсація та на які суми можна розраховувати.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
27 січня 2026
Зима кліматична і політична. Якими будуть наслідки для України і українців
Зруйновані ракетами ТЕЦ і морозами труби у будинках відремонтувати значно простіше, ніж політичний розкол, який у часи війни руйнує країну
23 січня 2026
Світ після порядку. Як цьогорічний Давос допоможе Україні та Європі
Останній форум у Давосі вийшов схожим на поминки за колишнім світовим ладом
Попередження синоптиків: 9 лютого ожеледиця по всій країні
08 лютого 2026, 18:50
Стало відомо, хто представить Україну на "Євробаченні 2026" у Відні
08 лютого 2026, 18:10
"Енергетика РФ – законна ціль, але Україна не має ресурсів для дзеркальної відповіді" – Зеленський
08 лютого 2026, 17:54
АРМА зупинило продаж землі на 460 га через можливий зв'язок покупців із оточенням Льовочкіна
08 лютого 2026, 17:34
У Полтаві власниця кафе отримала опік очей під час конфлікту з працівниками ТЦК
08 лютого 2026, 16:41
У Кривому Розі на залізничному вокзалі затримали військового з гранатою
08 лютого 2026, 16:19
Росіяни з РСЗВ атакували Чорнобаївку: пошкоджено близько 20 будинків
08 лютого 2026, 15:48
Авіаудар по Краматорську: поранено кореспондента "Інтера"
08 лютого 2026, 15:23
Замах на генерала ГРУ Росії: підозрюваного затримали в ОАЕ
08 лютого 2026, 14:56
19-та атака з початку року: РФ вдарила по об'єктах "Нафтогазу" на Полтавщині
08 лютого 2026, 14:39