UA | RU
31 серпня 2023, 15:48

За що чоловіки-переселенці можуть отримати штраф від військкомату: пояснення юриста

фото: torange.biz/Valdemar Fishmen

В період мобілізації переселенці зобов'язані повідомляти про зміну місця проживання територіальні центри комплексування і соціальної підтримки. І вже після цього — звертатись до центрів соціального захисту для оформлення довідки ВПО

Що загрожує переселенцям-чоловікам, якщо вони не стануть на облік, розповіла адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко в коментарі РБК-Україна, передає RegioNews.

Переселенець має відразу після переїзду стати на облік до військкомату за своїм фізичним місцем перебування, каже юрист.

"Щоб не порушувати процедуру і потім не платити адміністративний штраф, то варто зробити саме у такій послідовності: спершу військкомат, потім центр соціального захисту. Загалом можна звернутись спершу й за довідкою ВПО, але якщо вас зупинять на вулиці для вручення повістки, то виникне питання, чому ви не повідомили військкомат про нове місце проживання", — пояснює фахівець.

За словами Аніщенко, в такій ситуації встановлено штраф у розмірі від 1600 до 3500 гривень. Треба врахувати, що суму штрафу в конкретному випадку встановлює воєнком і може трактувати цю норму на власний розсуд.

При цьому варто враховувати, що у військкоматів зараз нема доступу до реєстру вимушених переселенців. Такі дані працівники ТЦК зараз дізнаються, переважно коли пишуть окремі запити до відповідних структур, пояснив юрист.

"Зараз часто кажуть про те, що ці повноваження військкоматів будуть розширені. Але на цей час військкомат може зробити окремий запит до центру надання адміністративних послуг щодо конкретної особи, чи стала вона на облік. Але говорити про те, що це роблять стабільно раз на тиждень, спеціально для того, щоб поставити на облік нових людей — однозначно ні, такого немає", — каже юристка.

З іншого боку, їй відомі випадки, коли люди приїздили у певний район як вимушені переселенці, а сусіди чи хтось ще повідомляли військкомат, що там поселилися ВПО.

"Якщо чоловік призовного віку не піде відразу у військкомат, а звернеться тільки в ЦНАП за довідкою ВПО, йому не відмовлять, все оформлять. Але якщо він проживає в іншій місцевості та отримав повістку, то в першу чергу у військкоматі він отримає штраф", — зауважує Катерина Аніщенко.

Нагадаємо, в Україні з 1 серпня змінилися не лише правила грошових виплат переселенцям (ВПО), а й їх терміни. Тепер допомогу виплачуватимуть у два періоди – до 15 та до 28 числа кожного місяця.

За результатами проведеної верифікації внутрішньо переміщених осіб допомогу на проживання безпідставно отримували близько 109 тис. українців, які перебували за кордоном. Наразі виплати їм припинено.

Також повідомлялося, що в Україні на внутрішньо переміщених осіб (ВПО) чекають посилені перевірки. Фахівці Національної соціальної сервісної служби можуть здійснювати моніторинг фактичного місця переселенців, які отримують допомогу на проживання.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
16 квітня 2025
Робота не для всіх: як в Україні "душать" потенціал покоління 50+
Українці старше 50 років частіше за інших стикаються з труднощами працевлаштування. Попри досвід та знання, цій категорії громадян ринок часто пропонує некваліфіковану роботу з низькою зарплатою — нед...
15 квітня 2025
Сумська трагедія. Чого прагнула досягти Росія, і навіщо Трамп грає на боці Кремля
Росія робить усе можливе, щоби зірвати майбутнє перемир’я, але намагається зробити це руками України. Та, попри чергову скандальну заяву президента США Дональда Трампа, цей план у росіян, схоже, прова...
11 квітня 2025
Соціологія проти Мін’Єд. Чому українців за кордоном не зацікавили ініціативи Олексія Чернишова
На діяльності Міністерства національної єдності, за великим рахунком, можна ставити хрест. Міністерство з пафосною (цілком в стилі неймінгу нинішньої влади) назвою, створене минулого року, констатувал...
10 квітня 2025
Що відомо про бізнесмена Манукяна, якого підозрюють у зв’язках з Арменом "Горлівським"
Харківський бізнесмен Володимир Манукян зазвичай уникає публічності. Він із категорії людей з надзвичайно суперечливою репутацією. Але недавно кілька ЗМІ звернули увагу на його недавнє минуле і зв’язк...
Автівки військових – під прицілом: 78 підпалів за три місяці
16 квітня 2025, 18:37
На Рівненщині жінка та дитина отруїлись чадним газом: їх госпіталізували
16 квітня 2025, 17:55
Киянину загрожує в'язниця через "мінування" урядового кварталу
16 квітня 2025, 17:45
На Черкащині чоловік напав на 17-річну дівчину з ножем через ревнощі
16 квітня 2025, 17:35
На Сумщині загорівся житловий будинок - є загиблі
16 квітня 2025, 17:25
Масштабні займання в екосистемах: де зафіксовано найбільше пожеж
16 квітня 2025, 17:16
Інвалідність за 7000 євро: на Буковині викрили колишнього голову МСЕК та його спільницю
16 квітня 2025, 17:11
Кількість постраждалих через обстріл Херсона зросла до 9
16 квітня 2025, 16:51
На Житомирщині судитимуть суддю, яка передала своєму батькові закриті дані
16 квітня 2025, 16:43
На Київщині затримали фальшивомонетників, які підробляли долари та гривні
16 квітня 2025, 16:29