UA | RU
12 листопада 2021, 17:10

ДБР звинуватила ексміністра енергетики Демчишина у сприянні терористам "Л/ДНР"

Фото: iз відкритих джерел

Слідчі ДБР повідомили про підозру у сприянні діяльності терористичної організації колишньому Міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину

Про це повідомляє прес-служба ДБР, передає RegioNews.

"Слідчі ДБР здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо злочинної схеми сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" групою громадян України, до якої входив колишній Міністр енергетики та вугільної промисловості та чинний народний депутат України", - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що організатори налагодили поставки вугільної продукції з тимчасово окупованих територій за кошти українських держпідприємств на суму приблизно 1,5 мільярда гривень.

"Поставки відбувались наприкінці 2014 – початку 2015 років за співучастю колишнього високопосадовця, який наразі є народним депутатом України. Зловмисники організували схему поставок вугілля з ОРДЛО за безпосереднього сприяння вищих представників влади Російської Федерації", - наголосили в ДБР.

Одному з учасників, який забезпечував поставки вугілля з тимчасово окупованих територій, слідчими ДБР ще 19 вересня 2021 року повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 500 мільйонів гривень. На цей час він утримується під вартою.

У змові з посадовцями українських держорганів та підприємств, представниками влади РФ він організував придбання вугілля у підконтрольних терористичним організаціям підприємств за державні кошти.

"Ці дії поставили енергетичну сферу України у залежність від РФ та терористичних організацій "Л/ДНР", чим підірвали економічну безпеку держави у 2014–2015 роках, позбавили нашу країну можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів, а також надали Російській Федерації більш широкі можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення підривної діяльності проти неї", - підкреслюється у повідомленні.

Санкція статі передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Наразі ексміністр переховується від українського правосуддя за кордоном. Повідомлення про підозру відповідно до вимог ч. 1 ст. 278 КПК України надіслано на адреси останніх відомих місць його проживання.

Також на виконання ч. 2 ст. 297-5 КПК України, з метою належного забезпечення підозрюваному права на захист, копії письмового повідомлення про підозру надіслані його захиснику.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
25 березня 2026
Луцьк без мера: чому колишній юрист Палиці залишив посаду
Один представник місцевого олігарха пішов, інший може прийти на його місце
23 березня 2026
Ставка на ВПО: як переселенці допомагають розвитку громад
У спробах зберегти міста та села від запустіння і вимивання цінних кадрів, деякі регіональні адміністрації зробили ставку на внутрішніх переселенців
20 березня 2026
Бізнес на війні. Як на схемах у ВЛК формується нова "еліта"
Українська армія страждає від нестачі рук на фронті, а в тилу країна захлинається від схем при військово-лікарських комісіях
13 березня 2026
Світло для Буковеля. Як "донецькі" освоюють Прикарпаття
Після російських ударів по енергетиці Україна шукає нові джерела генерації. Один із найбільших вітрових проєктів планують збудувати в Карпатах. Але він вже викликає питання
Втратимо годину сну: Україна переходить на літній час 29 березня
28 березня 2026, 18:23
Дрони і економіка: як Україна нищить нафтові потужності РФ
28 березня 2026, 17:46
Поліція Харківщини евакуювала останню родину з прифронтової Гонтарівки
28 березня 2026, 17:38
Україна та Катар підписали 10-річну угоду про оборонне партнерство
28 березня 2026, 16:49
На Рівненщині чоловік потрапив під вантажний потяг
28 березня 2026, 16:16
ЗСУ ракетою "Фламінго" уразили стратегічний завод у Самарській області
28 березня 2026, 15:44
Спалах кору на Прикарпатті: що заборонять і кого це стосується
28 березня 2026, 15:28
Армія РФ вдарила по пожежно-рятувальній частині у Запоріжжі
28 березня 2026, 14:50
Артобстріл на Сумщині: загинула 20-річна дівчина, її 6-річна сестра в тяжкому стані
28 березня 2026, 14:39
У Луцьку п'яний водій влетів у дорожній знак і втік: його розшукали
28 березня 2026, 14:13