СБУ: Типографія на Тернопільщині друкувала антиукраїнську літературу для церковних лавок УПЦ (МП)
Служба безпеки заблокувала канал поширення антиукраїнської літератури мережею церковних лавок УПЦ (МП). Під час обшуків вилучили літературу, яка пропагувала релігійну нетерпимість та виправдовувала війну рф проти нашої держави.
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресцентр СБУ.
Зокрема, партії примірників виявлено в Ужгороді, Житомирі, Миколаєві та Києві на території однієї з мереж церковних лавок УПЦ (МП).
"Власники цих крамниць оптом замовляли пропагандистську літературу в типографії на Тернопільщині. Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що у знайдених примірниках виправдовувалася збройна агресія рф проти України, містилися заклики до міжконфесійної ворожнечі та релігійної нетерпимості", - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, масове поширення провокативних видань могло призвести до розхитування суспільно-політичної обстановки в Україні на користь рф.
На підставі зібраних доказів власниці однієї з крамниць повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 300 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до підривної діяльності проти України.
Нагадаємо, 19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про заборону релігійних організацій, пов'язаних із Росією.
Пізніше, 5 березня 2024 року, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував ухвалити в другому читанні та в цілому законопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність УПЦ МП.
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук раніше заявив, що проєкт закону про заборону УПЦ МП необхідно ухвалити без порушень, аби пізніше його не можна було скасувати Конституційним Судом України. Наразі необхідно зібрати підписи під законопроєктом, щоб була впевненість, що вистачає голосів для його ухвалення.