UA | RU
01 серпня 2023, 11:46

На Полтавщині затримали посадовця військкомату, який допомагав ухилянтам

Фото: СБУ

Служба безпеки викрила співробітника Миргородського центру комплектування та соціальної підтримки на Полтавщині. Він брав хабарі за "допомогу" чоловікам в ухиленні від призову на військову службу

Про це повідомляє RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.

Як зазначається, за 6 тис. доларів він виготовляв для чоловіків документи, що надавали можливість безперешкодного перетину державного кордону України.

Співробітники СБУ та Національної поліції затримали посадовця "на гарячому", коли він передавав своєму клієнту раніше оплачену фіктивну довідку.

"За матеріалами слідства, фігурант був у змові з іншими співробітниками Миргородського та Лубенського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Полтавщині. З їхньою допомогою він підшукував клієнтів і готував документи, що дозволяли чоловікам виїжджати за кордон", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, спочатку клієнту "допомагали" отримати заключення військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби за фіктивним діагнозом, а потім і зовсім знімали з військового обліку.

За наявними даними, посадовець раніше вже сприяв своїм знайомим ухилятися від мобілізації.

Під час обшуків за місцями проживання і роботи фігуранта, а також у декількох районних "військкоматах", правоохоронці виявили документи, що підтверджують протиправну діяльність. Також виявлено значну суму готівки, у тому числі й ту, яку посадовець отримав від "клієнта", та декілька десятків пакетів документів на потенційних ухилянтів.

Наразі фігуранту готується повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що троє столичних депутатів та один помічник депутата Київради впродовж року не з’являлись на військову службу. Державне бюро розслідувань оголосило їм підозри про ухиляння від військової служби.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
13 лютого 2026
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
Третє місто Кропивниччини залишилося без мера, якого спочатку через суд поновили на посаді, а потім мобілізували до армії, як він сам говорить, у якості помсти
11 лютого 2026
Бюджетна епопея в Одесі. Чи впорається новий очільник міста зі спадком Труханова
Одеські місцеві депутати відмовилися збиратися на сесію і голосувати за бюджет розвитку
05 лютого 2026
Робота ФСБ в тилу: як Росія атакує Захід України
Російські спецслужби не залишають у спокої навіть найвіддаленіші від фронту регіони України
04 лютого 2026
Бюрократична "м'ясорубка": як травмовані на роботі українці воюють за виплати та пільги
З початком повномасштабної війни кількість людей з інвалідністю в Україні зросла з 2,7 млн до 3,4 млн осіб. Попри необхідність кращої підтримки постраждалих, реальність свідчить про безліч перешкод в ...
Надзвичайна ситуація у Києво-Печерській лаврі: підтоплено фондосховища музею
13 лютого 2026, 15:37
Стало відомо, де та коли може відбутися наступний раунд мирних переговорів
13 лютого 2026, 15:18
Працівники київського депо зливали дизель із тепловозів: до 2000 літрів за ніч
13 лютого 2026, 14:44
Агенти ФСБ, що сприяли ударам по енергооб'єктах Дніпра, отримали вирок
13 лютого 2026, 14:27
Росіяни вдарили по дитячій лікарні в Сумах
13 лютого 2026, 14:15
Повістка для мера. Як мобілізація стає засобом політичної розправи
13 лютого 2026, 14:01
Нарубали на 12 мільйонів: на Харківщині викрили посадовця, який "заробляв" на деревах
13 лютого 2026, 13:55
Платежів на пів мільйона: на Волині судили митника за схему зловживання
13 лютого 2026, 13:35
Взяли квартиру штурмом: на Закарпатті 16-річну дівчину врятували від ґвалтівника
13 лютого 2026, 13:34
До Молдови за 6000 доларів: на Одещині затримали 18-річного переправника
13 лютого 2026, 13:17