UA | RU
15 жовтня 2020, 10:21

Кандидатка в мери одного з міст Київщини заявила про можливі фальсифікації на виборах у декількох громадах області

У чотирьох громадах зареєстрували тисячі нових виборців
У чотирьох громадах зареєстрували тисячі нових виборців
Фото: з відкритих джерел

У Київській області на місцевих виборах можливі фальсифікації через те, що тисячі людей змінили виборчу адресу перед днем голосування. Найбільше новоприбулих виборців у Гатному, Борщагівці, Ірпені та Білогородці.

Як передає RegioNews, про це в блозі на "Українській правді" написала кандидатка в мери Ірпеня Михайлина Скорик-Шкарівська.

Найбільше людей забажали змінити свою адресу в Борщагівській сільській громаді – +3087 або 8% виборців, в місті Ірпінь – +2294 або 4% та Білогородській сільській громаді – +1085 або 5%", – зазначає вона.

За її словами, щоб подолати 5% бар'єр партіям потрібно набрати: для Борщагівської громади - 953 голоси виборців, для Білогородки - 519, для Ірпеня - 1334. "Тобто саме стільки голосів, а насправді ще менше, повинна набрати партія для заходу в місцеву раду хоча б у мінімальному складі. Неозброєним оком видно, що ці цифри менші за кількість "новоприбулих" в ці громади виборців", – йдеться в блозі.

У Борщагівській ОТГ "гастарбайтери" можуть потенційно завести в місцеву раду три нові нікому невідомі партії або створити потужну підтримку для когось одного із великою претензією на "золоту акцію", – пише Скорик-Шкарівська.

За її розрахунками, зі 100% виборців, які зареєстровані і станом на кінець вересня мають виборчою адресою відповідні громади Бучанського району, на вибори прийде 50%. "Це дуже оптимістичний сценарій з огляду на коронавірус і той факт, що мова йде про місцеві вибори. Від цієї цифри порахуємо 5% – прохідний бар’єр для політичної партії, яка хоче пройти до місцевої ради, де мешкає понад 10 тисяч виборців", – зазначає вона.

Раніше повідомлялось, що жителів околиць Запоріжжя групами привозили до відділів реєстрації виборців для масової зміни виборчих адрес за обіцянку грошової винагороди.


 
Підписуйтесь на RegioNews

Натисніть «Читати», щоб читати
Regionews.ua в Telegram

Читати в Telegram