UA | RU
Василь Васильєв Region news - фотокореспондент info@regionews.ua
29 жовтня 2019, 21:23

Конгрес США цього тижня проведе перше голосування в рамках імпічменту

Палата представників Конгресу США вже цього четверга може проголосувати за резолюцію, яка б підтвердила дії в рамках процедури імпічменту президента, повідомляють американські ЗМІ з посиланням на джерела в службі Конгресу.
Палата представників Конгресу США вже цього четверга може проголосувати за резолюцію, яка б підтвердила дії в рамках процедури імпічменту президента, повідомляють американські ЗМІ з посиланням на джерела в службі Конгресу.

Про те, що проект резолюції буде представлено вже цього тижня, оголосив голова Комітету з правил Палати представників США Джим Макговерн.

Голосування уможливить проведення відкритих слухань в рамках процедури імпічменту. Проект резолюції також, як очікується, визначить порядок складання "статей імпічменту" – звинувачень, які можуть бути висунути президенту.

Очікується, що на відкритих слуханнях в основному розглядатимуться докази, що підтверджують, або спростовують звинувачення проти президента США Дональда Трампа в тому, що він затримував надання оборонної допомоги Україні на 400 мільйонів доларів, вимагаючи політичних послуг.

Представляючи рішення про голосування, спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі написала у Twitter: "Минуло більше місяця, а республіканці у Вашингтоні все ще не можуть відповісти на просте питання: чи доречно президентові чинити тиск на іноземну країну, щоб зашкодити нашим виборам?"

Білий дім та представники Республіканської партії раніше виступали за те, щоб Палата представників Конгресу США провела голосування перед початком розслідувань. А от демократи, які контролюють більшість в Палаті представників, не поспішали проводити голосування, а зосередились на розслідуваннях, що проводять три комітети Конгресу. В рамках розслідувань комітети за зачиненими дверима заслухали біля десятка свідків.

Голосування усуне причини для адміністрації Трампа, що дозволяли їй не надавати документи та забороняти свідчення, вважають демократи. Так, заплановані на понеділок​ свідчення Чарльза Каппермана, який був заступником Джона Болтона, коли той обіймав посаду радника з питань національної безпеки, не відбулись, бо свідок зажадав від суду роз'яснень, чи має він виконати вимоги повістки, виданої Палатою представників Конгресу США і явитись для дачі свідчень, або він має виконати вказівку Білого дому і утриматись від свідчень. Відмова Каппермана від дачі свідчень стала тим фактором, що мобілізував підтримку конгресменів-демократів для голосування резолюції стосовно імпічменту, повідомляють американські ЗМІ.

"Ми йдемо на цей крок, щоб розвіяти будь-які сумніви щодо того, чи може адміністрація Трампа не надавати документи, перешкоджати свідченням, зневажати законно видані повістки, або продовжувати перешкоджати діям Палати представників США", - йдеться в листі Ненсі Пелосі.

gnews gnews Підписуйся, щоб дізнаватись новини першим Підписатись
04 грудня 2025
Держбюджет-2026: для кого він і яку коаліцію створив у Раді
Український кошторис на 2026 рік не нагадує бюджет воюючої країни. Звідки взяти гроші на всі забаганки влади, досі невідомо
01 грудня 2025
Без Єрмака: що буде із Зеленським та Україною після відставки року
Президент опинився на роздоріжжі, а опозиція – як формальна, так і фактична – має шанс успішно продовжити тиск на Банкову
21 листопада 2025
Новий мирний план Трампа: чому він не потрібен ні Україні, ні навіть Росії
Американська сторона створила план, який є нежиттєздатним із самого початку, бо не влаштовує обидві сторони конфлікту
11 листопада 2025
Міндічгейт: як він позначиться на війні та чи стане початком кінця для Зеленського
Україну Міндічгейт не знищить, західну допомогу, скоріш за все, не зупинить, а от для Володимира Зеленського цілком може стати червоним світлом
Відомий український актор розповів, скільки йому потрібно грошей для життя в Києві
05 грудня 2025, 01:50
"Колись для мене було 50/50 шоком": акторка Ірина Сопонару зізналась про різницю менталітетів з чоловіком-британцем
05 грудня 2025, 00:50
Вартість борщового набору: якими будуть ціни в Україні до кінця року
04 грудня 2025, 23:50
Усик очолив щорічний рейтинг користувачів Google в Україні
04 грудня 2025, 23:09
В Україні розробили "убивцю" ворожих дронів
04 грудня 2025, 22:46
Ізраїль може депортувати тисячі українських біженців
04 грудня 2025, 22:32
Зеленський розповів, коли призначить нового голову Офісу президента
04 грудня 2025, 22:14
Уся міфологія нинішньої війни базується на уявленнях
04 грудня 2025, 21:52
Тисячі тікають з фронту: в окупантів проблеми із Запорізького фронту
04 грудня 2025, 21:10
Не врахували допомогу й завищили собівартість: прокуратура Вінниці повернула до бюджету 4,1 млн грн
04 грудня 2025, 21:00