Завод, пов'язаний з Гринкевичами, уклав контракт на постачання харчів для армії, — ЗМІ
Буський консервний завод, один із власників якого має зв'язки зі скандально відомою родиною Гринкевичів, уклав контракт на постачання харчів для армії
Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Zaxid.net.
Зокрема, як вказується на сайті Державної агенції, що забезпечує потреби ЗСУ (ДОТ), минулого тижня було укладено договір на постачання продуктів харчування для військових із Буським консервним заводом зі Львівщини.
Договори укладалися напряму із тими підприємствами, які подали найбільш вигідні заявки. Це пов'язано з тим, що тендери на Prozorro були зірвані недобросовісними постачальниками.
Буський консервний завод, відповідно до контракту, буде постачатиме харчі для армії на півдні (Миколаївська, Херсонська, Одеська, Кіровоградська області), центрі і заході (Житомирська, Волинська, Рівненська області). Сума контрактів з заводом у другому кварталі 2024 року становить 1,48 млрд грн.
Відповідно до відкритих даних, 58% частки статутного капіталу Буського консервного заводу належать Олені Мурановій із Житомира, 23,8% – львів’янину Роману Солов’ю, 18,14% – Олександру Лапшину. Родина Лапшиних також володіє частками або є бенефіціаром у низці агро- і переробних підприємств у Львівській і Закарпатській областях.
Видання нагадує, що саме Олександр Лапшин, як свідчать розслідування ЗМІ, допоміг дружині скандально відомого львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича Світлані вберегти від арешту дві з чотирьох її квартир.
Як ішлося у розслідуванні щодо квартир Гринкевичів, Лапшин наступного дня після арешту Ігоря Гринкевича позичив його дружині 5 млн грн під заставу двох квартир. А на нерухомість, що перебуває в заставі, не можна накладати арешт. 2 січня 2024 року Світлана Гринкевич наклала через цей кредит обтяження дві квартири у Новопечерських липках у Києві.
"З одного боку, Буський консервний завод відповідає критеріям ДОТ і має відповідні виробничі потужності та склади. З іншого, окрім того, що Олександр Лапшин імовірно пов’язаний із родиною Гринкевичів, у 2017 році Буський консервний завод став фігурантом справи про постачання Нацгвардії неякісних консерв, якими отруїлися більше півсотні військових", - йдеться у публікації.
Нагадаємо, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали на спробі підкупу одного з керівників слідчого управління ДБР. Бізнесмен пропонував 500 тис. доларів за зняття арешту з майна підконтрольних йому компаній, накладеного в рамках кримінального провадження. Компанії Гринкевича є одним із найбільших постачальників Міноборони, розслідування щодо зловживань на закупівлях триває. За попередніми даними, сума збитків складає понад 1 млрд грн.
Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, оголосили підозри. 18 січня Державне бюро розслідувань оголосило в розшук Романа Гринкевича.
22 січня Романа Гринкевича затримали в Одесі при спробі виїхати з України. Державне бюро розслідувань оприлюднило кадри затримання Романа Гринкевича.
ЗМІ оприлюднили документи, які свідчать, що Львівська обласна державна адміністрація активно ховає сліди, які б вказували на тісну співпрацю зі скандальною родиною Гринкевичів. З компаніями Гринкевичів почали розривати договори навіть без пояснення причин.
Читайте також: Крах топ-постачальника Міноборони: хто такий Ігор Гринкевич і чому до його фірм у силовиків є претензії